Puchar Davisa. Debel postawił kropkę nad i

/ Anna Niemiec , źródło: korespondencja z Kalisza, foto: AFP

W Kaliszu Polska pokonała Salwador w meczu w ramach Grupy Światowej II. Zwycięstwo Biało-Czerwonym zapewnili Łukasz Kubot i Jan Zieliński, którzy w grze podwójnej pokonali Marcelo Arevalo i Lluisa Mirallesa.

W sobotnim spotkaniu do wyniku 3:3 żaden z duetów nie był w stanie wypracować sobie okazji na przełamanie. Dobrej passy serwujących w siódmym gemie nie podtrzymał Miralles, dzięki czemu Polacy odskoczyli na 5:3. W dziesiątym gemie zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętował Kubot, wygrywając podanie bez straty punktu.

Drugą partię podopieczni Mariusza Fyrstenberga rozpoczęli od przełamania Arevalo, który do tej pory nie miał problemów z utrzymywaniem podania. Już pierwszego „breakpointa” świetnym returnem wykorzystał Zieliński. Rozpędzenie gospodarze wygrali dwanaście z czternastu następnych punktów i szybko odskoczyli na 4:0. Serię Polaków dopiero w piątym gemie wygranym serwisem zatrzymał lider Salwadorczyków. Kubot i Zieliński już do końca meczu kontrolowali jednak sytuacje na korcie. W dwóch ostatnich gemach serwisowych stracili tylko jeden punkt i po godzinie gry 38-latek z Bolesławca zakończył mecz wygrywającym wolejem.

Reprezentacja Polski kolejnego rywala w Pucharze Davisa pozna we wrześniu. Rozgrywane będą wtedy kolejne spotkania w ramach Grupy Światowej II.


Wyniki

Polska – Salwador 3:0

Kacper Żuk  – Marcelo Arevalo 7:6(5) 6:1

Kamila Majchrzak – Lluis Miralles 6:0 6:0

Łukasz Kubot/ Jan Zieliński – Marcelo Arevalo/ Lluis Miralles 6:4 6:2