Puchar Davisa. Dźoković i spółka zagrają bez publiczności

/ Dominika Opala , źródło: www.tennishead.net /własne, foto: AFP

Dziś rozpoczął się turniej finałowy Pucharu Davisa. Tegoroczne zmagania rozgrywane są w trzech europejskich miastach: Madrycie, Turynie i Innsbrucku. Drużyny rywalizujące w Austrii będą grały bez wsparcia kibiców ze względu na obostrzenia wprowadzone w tym kraju. 

Pierwszy etap turnieju finałowego Pucharu Davisa to faza grupowa. 18 reprezentacji zostało podzielonych na 6 grup. W każdym z miast rywalizować będą po dwie grupy. Następnie zwycięzcy grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do ćwierćfinałów.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Austrii, rząd wprowadził lockdown. Oznacza to, że rywalizacja grupowa odbędzie się bez udziału publiczności. W Innsbrucku występują grupy C i F. W pierwszej z nich znajdują się Francja, Wielka Brytania i Czechy, natomiast w drugiej Serbia, Niemcy i Austria. Drużyny te będą musiały radzić sobie bez wsparcia kibiców, co w przypadku Pucharu Davisa może mieć szczególne znaczenie.

W 2020 roku Davis Cup nie odbył się z powodu pandemii Covid-19. Tytułu bronić więc będą mistrzowie z sezonu 2019, czyli Hiszpanie. Rywalizować będą oni w Madrycie w grupie A z Ekwadorem i Rosyjską Federacją Tenisową. Wśród hiszpańskich tenisistów zabraknie Rafaela Nadala i Roberto Bautisty Aguta.


Wyniki

Grupa C:

Francja

Wielka Brytania

Czechy

 

Grupa F:

Serbia

Niemcy

Austria