Puchar Davisa. Egzotyczny rywal odwiedzi Polskę

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Reprezentacja Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa poznała rywala z którym przyjdzie jej się zmierzyć we wrześniowym spotkaniu. Losowanie odbyło się w czwartek w Londynie.

W pierwszy weekend lutego do rywalizacji wróciły męskie reprezentacje narodowe. Drużyna Polski pod wodzą Mariusza Fyrstenberga grała z reprezentacją Japonii. Gospodarze z Kraju Kwitnącej Wiśni nie dali biało-czerwonym większych szans i pokonali naszych tenisistów 4:0. Tym samym reprezentantom  nie udało się awansować.

W czwartkowy losowaniu Polska znalazła się wśród reprezentacji rozstawionych. Biało-czerwoni mieli ostatni, dwunasty numerek rozstawienia i wylosowali drużynę Barbadosu, która w tym samym czasie co Polacy przegrali z Japonią, pokonali drużynę Oceanii. Ponieważ będzie to pierwsze w historii spotkanie obu reprezentacji, do wyłonienia gospodarza niezbędne było losowanie. W jego wyniku okazało się, że spotkanie, które odbędzie się w dniach 15-16 września lub 16-17 września zostanie rozegrane w Polsce. Zwycięzca zagra w przyszłym sezonie w barażu o Grupę Światową I.