Puchar Davisa. Hindusi uzupełnili stawkę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Gdy w zeszłym tygodniu rozlosowano kwalifikacje do turnieju finałowego Pucharu Davisa, jedno miejsce w drabince zostało puste. Dziś wiemy, że zajmą je Hindusi, którzy w zaległym meczu pokonali 4-0 Pakistańczyków. 

Wiemy już, które ekipy powalczą w zaplanowanych na początek marca kwalifikacjach do turnieju finałowego Pucharu Davisa. Ostatnie wolne miejsce zajęła reprezentacja Indii, która na neutralnym terenie – wybór padł na Kazachstan – pokonała 4-0 drużynę Pakistanu. Według pierwotnego planu mecz miał odbyć się w Pakistanie, jednak na to nie zgodziła się Międzynarodowa Federacja Tenisowa. Niedoszli gospodarze się oburzyli i wystawili do gry rezerwy.

W składzie Hindusów pojawił się natomiast legendarny deblista Leander Paes czy solidny w challengerach Ramkumar Ramanathan. Spotkanie miało więc wyjątkowo jednostronny przebieg. Pakistańczycy w trzech meczach singlowych wygrali raptem trzy gemy. Nieco większy opór postawili w grze podwójnej, ale w tym przypadku również skończyło się na wysokiej porażce.

W przyszłorocznych kwalifikacjach do turnieju finałowego zagrają więc Hindusi. W dniach 6-7 marca postarają się sprawić niespodziankę i pokonać na wyjeździe Chorwatów, mistrzów z 2018 roku. Poniżej przedstawiamy wszystkie pary kwalifikacyjne.

Chorwacja – Indie
Węgry – Belgia
Kolumbia – Argentyna
USA – Uzbekistan
Australia – Brazylia
Włochy – Korea Południowa
Niemcy – Białoruś
Kazachstan – Holandia
Słowacja – Czechy
Austria – Urugwaj
Japonia – Ekwador
Szwecja – Chile

 


Wyniki

Indie – Pakistan 4-0

Ramkumar Ramanthan – Muhammad Shoaib 6:0, 6:0
Sumit Nagal – Huzaifa Abdul Rehman 6:0, 6:2
J. Nedunchezhiyan, L. Paes – H. Rehman, M. Shoaib 6:1, 6:3
Sumit Nagal – Yousaf Khalil 6:1, 6:0