Puchar Davisa. Kolejny powrót Janowicza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, PZT, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Jerzy Janowicz znajdzie się w składzie jaki planuje ogłosić Mariusz Fyrstenberg na spotkanie Pucharu Davisa z Hongkongiem. Informację podano podczas oficjalnej środowej konferencji prasowej.

W styczniu łodzianin powrócił do rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Teraz Janowicza czeka ponowny występ w reprezentacji Polski. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpił we wrześniu 2015 roku. Rywalami naszej drużyny byli wówczas Słowacy. Teraz były 13. tenisista świata ponownie wyjdzie na kort w biało-czerwonej koszulce.

Po czterech latach do reprezentacji powróci Jerzy Janowicz. Potwierdził już swój udział prezesowi PZT. Mam nadzieję, że kontuzje będą już Jurka omijały. Sądzę, że wciąż może dużo osiągnąć. W Pucharze Davisa będzie mógł pokazać się ze swojej najlepszej strony – powiedział podczas środowej konferencji Mariusz Fyrstenberg.

Ogłoszenie pełnego składu, który wystąpi na początku marca w Kaliszu, nastąpi za około dwa tygodnie. Jednak jest szansa, aby drugim polskim singlistą był Kamil Majchrzak, także obecny na kaliskiej konferencji.

Dla mnie Puchar Davisa jest zawsze ważnym wydarzeniem. Kiedy dostaję powołanie i kapitan widzi mnie w składzie, to zawsze bardzo chętnie będę reprezentował Polskę. Klub Kibica z Kalisza często nas wspiera, jeżdżąc za nami po całym świecie. W związku z tym fajnie będzie się tu zaprezentować. Rehabilitacja przebiega dobrze, powoli, ale dobrze, jestem pod dobrą opieką. Wszyscy pracują nad tym, żebym wrócił jak najszybciej do gry. Nie wiem, czy będę tu występował jako zawodnik, czy jako kibic, ale na pewno zawitam do Kalisza – zapewnił drugi najwyżej obecnie notowany polski tenisista w rankingu ATP.

Pełny oficjalny skład, w jakim biało-czerwoni wystąpią przeciwko reprezentacji Hongkongu, poznamy 25 lutego.