Puchar Davisa. Kubot i Matkowski zrobili swoje

/ Michał Jaśniewicz, źródło: Korespondencja z Sopotu, foto: AFP

Nie było niespodzianki w meczu deblowym Polska-Zimbabwe. Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski wygrali z Takanyi Garangangą oraz Benjaminem Lockiem 6:3, 6:3, wyprowadzając naszą reprezentację na prowadzenie 2-1.

Utytułowani polscy debliści byli oczywiście zdecydowanymi faworytami w konfrontacji z duetem z Zimbabwe. Goście co prawda pokazali się z niezłej strony, ale niespodzianka ani na moment nie wisiała w powietrzu.

Polacy przez cały mecz pewnie pilnowali podania (musieli bronić tylko jednego break pointa, przy którym Matkowski popisał się asem z drugiego serwisu). W pierwszej partii doszło do jednego przełamania – w czwartym gemie goście skapitulowali przy podaniu Locka.

W drugiej odsłonie przewaga Polaków była jeszcze bardziej wyraźna. Tym razem w piątym gemie serwis stracił Garanganga, a przy 3:5 ponownie przełamany został Lock. Mecz trwał 68 minut.

Po meczu deblowym prowadzimy w Sopocie z Zimbabwe 2-1. Szansę na przypieczętowanie zwycięstwa Polaków będzie miał Kamil Majchrzak, który zmierzy się z Benjaminem Lockiem. W przypadku triumfu tenisisty z Zimbabwe o wszystkim zadecyduje piąte spotkanie (Michała Przysiężnego z Takanyi Garangangą).

Michał Jaśniewicz, Sopot


Wyniki

Polska – Zimbabwe 2-1
Ł. Kubot, M. Matkowski – T. Garanganga, B. Lock 6:3, 6:3