Puchar Davisa. Łukasz Kubot wystąpi przeciwko Salwadorowi

/ Jakub Karbownik , źródło: własne / PZT, foto: AFP

Łukasz Kubot wystąpi w meczu Pucharu Davisa Polska – Salwador, który w dniach 5-6 mara zostanie rozegrany w Kaliszu. Dwukrotny mistrz wielkoszlemowy zastapi w składzie „biało-czerwonych” Szymona Walkowa.

W piątek i sobotę polscy tenisiści pod wodzą Mariusza Fyrstenberga powalczą o miejsce w Grupie Światowej I rozgrywek Pucharu Davisa. Kapitan naszej reprezentacji powołał na to spotkanie: Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, Wojciecha Marka, Jana Zielińskiego i Szymona Walkowa. Jednak zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Tenisowej nasz znamienity niegdyś deblista po ogłoszeniu składu może dokonać dwóch zmian. I z takiej opcji skorzystał.

– Dokonałem właśnie zmiany w składzie drużyny. W miejsce Szymona Walkowa wejdzie Łukasz Kubot. Nie ukrywam, że jest trochę nieoczekiwane, bo do końca nie wiedzieliśmy, czy Łukasz będzie mógł przyjechać, ale przegrał właśnie swój mecz w Rotterdamie. On zawsze lubi grać w reprezentacji i zawsze przyjeżdża, choć jest już dość „wiekowym” zawodnikiem, nie da się ukryć. I fakt, że w tygodniu po Pucharze Davisa nie gra żadnego turnieju, też stworzył możliwość, żeby Łukasz przyjechał do Kalisza. I ja się bardzo cieszę, to pokazuje wielkość Łukasza Kubota – powiedział Mariusz Fyrstenberg.

Zmagania w Kalisz Arenie rozpoczną się w piątek. Tego dnia zaplanowano dwa pojedynki singlowe. W sobotę z kolei odbędzie się debel oraz kolejne dwa single.