Puchar Davisa: ogromny pech Kohlschreibera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/daviscup.com, foto: AFP

Serbowie i Argentyńczycy są o krok od awansu do ćwierćfinału Pucharu Davisa. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadzą z rywalami 2:0. Punktami podzielili się za to Włosi z Chorwatami.

O ogromnym pechu może mówić Philipp Kohlschreiber. Niemiec stoczył niezwykle zacięty, ponda czterogodzinny mecz z Carlosem Berlocquiem, ale nie zdołał go dokończyć, mimo że prowadził w decydującym secie 5:4! Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach. W Buenos Aires słupek rtęci przekraczał 30 stopni Celsjusza i kort bardzo się nagrzał. Kohlschreiber dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu, ale Berlocq za każdym razem odrabiał straty. W decydującym secie Niemiec musiał skreczowa. I to w momencie, gdy prowadził 5:4! Dalszą grę uniemożliwiła mu kontuzja nogi. W drugim pojedynku Juan Monaco pokonał Floriana Mayera, dzięki czemu Argentyńczycy prowadzą 2:0 i są w bardzo komfortowej sytuacji.

Dwa punkty po piątkowych meczach mają także Serbowie. Pierwszy pojedynek stoczyli Viktor Troicki i David Goffin. Dostarczył kibicom mnóstwa wrażeń. Miejscowi fani nie wychodzili jednak z hali w Charleroi zadowoleni, bowiem młody Belg przegrał, chociaż prowadził 2-0! Dwa pierwsze sety Goffin wygrał bardzo zdecydowanie, oddając rywalowi tylko cztery gemy. Nic nie zapowiadało takiego zwrotu akcji, a jednak Troicki się pozbierał i trzecią partię wygrał w tie breaku. W dwóch następnych setach Serb wypunktował Belga i dwukrotnie był lepszy o jedno przełamanie. Drugi punkt dołożył Novak Djoković. Lider rankingu nie miał żadnych problemów z pokonaniem Oliviera Rochusa. Serb triumfował do trzech, dwóch i dwóch.

Remisem zakończyli pierwszy dzień rywalizacji Włosi i Chorwaci. Oba pojedynki były zacięte. Paolo Lorenzi niespodziewanie sprawił dużo problemów Marinowi Ciliciowi. Chorwat zaczął zgodnie z planem, oddając rywalowi w pierwszej partii tylko gema. Jednak dwa następne sety padły łupem Włocha. Cilić się ocknął i uratował sytuację. Czwartą odsłonę wygrał do trzech, a w decydującej był już wyraźnie lepszy, triumfując do dwóch. Kilka godzin później stan rywalizacji wyrównał Andreas Seppi. Tylko pierwszy set pojedynku z Ivanem Dodigiem był jednostronny, kiedy Włoch zwyciężył 6:2. Trzy następne partie były bardzo wyrównane, ale tylko w jednej górą był Chorwat, który drugiego seta wygrał w tie breaku. Potem w decydujących fragmentach lepszy okazywał się Seppi, dzięki czemu zwyciężył i zdobył dla Italii pierwszy punkt.

Przeczytaj o piątkowych rozstrzygnięciach w innych meczach Pucharu Davisa!

Argentyna – Niemcy (Buenos Aires, Argentyna) 2:0
Carlos Berlocq – Philipp Kohlschreiber 3:6, 7:5, 2:6, 6:4, 4:5 i krecz Kohlschreibera
Juan Monaco – Florian Mayer 6:7(4), 6:3, 6:3, 6:4