Puchar Davisa. Olbrzymi awans Polaków. ,,Biało-czerwoni” będą rozstawieni

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Polski w Pucharze Davisa pokonała w miniony weekend 4-0 Hongkong i zrobiła kolejny krok w drodze powrotnej do elity. Na razie drużyna dowodzona przez Mariusza Fyrstenberga znajduje się w II Grupie Światowej. W piątek pozna kolejnego rywala. ,,Biało-czerwoni” będą rozstawieni w losowaniu. 

Zdobyte punkty pozwoliły Polakom awansować z 89. na 49. miejsce w rankingu Pucharu Davisa. Wpływ na tak duży awans naszej reprezentacji miał też fakt, że końca dobiegł kolejny etap kary nałożonej po feralnym spotkaniu z Argentyną. Przypomnijmy, że Polacy zostali dotkliwie ukarani za wyłożenie wówczas zbyt szybkiej nawierzchni.

Już w piątek nasi reprezentanci poznają kolejnych rywali. Miejsce pod koniec piątej dziesiątki okazało się wystarczające do tego, żeby Polacy znaleźli się w gronie rozstawionych drużyn. Na kogo możemy trafić. Możliwości jest aż dwanaście: Estonia, Grecja, Bułgaria, Dania, Łotwa, Tunezja, Maroko, Zimbabwe, Wenezuela, Paragwaj, Salwador i Indonezja. Z większością tych zespołów w przeszłości już graliśmy i z reguły miło wspominamy te potyczki. Choćby z Estonią graliśmy sześć razy i za każdym razem cieszyliśmy się ze zwycięstwa ,,Biało-czerwonych”. Jedyną drużyną z tej grupy, z którą mamy ujemny bilans, są Marokańczycy. Niezależnie kogo przydzieli nam los, mecz odbędzie się w dniach 18-19 września.

Poniżej przedstawiamy listę potencjalnych rywali Polaków. W nawiasie dotychczasowy bilans spotkań, a także informacja czy w przypadku wylosowania danej reprezentacji zagramy w domu (D), na wyjeździe (W) czy zadecyduje o tym losowanie (L).

Estonia (6-0 dla Polski, W)
Grecja (4-2 dla Polski, D)
Bułgaria (2-1 dla Polski W)
Dania (2-2, D)
Łotwa (3-0 dla Polski, D)
Tunezja (1-0 dla Polski, W)
Maroko (3-1 dla Maroka, W)
Zimbabwe (2-1 dla Polski, W)
Wenezuela, Paragwaj, Salwador, Indonezja (0-0, L)