Recman

Puchar Davisa: Polska krok od awansu

/ Michał Jaśniewicz, źródło: Korespondencja z Wrocławia, foto: Piotr Hawalej / Mediasport

Łukasz Kubot pokonał Grega Żemlję 6:3, 6:2, 6:0 i dał polskiej reprezentacji dwupunktowe prowadzenie nad Słowenią! W sobotę szansę na przypieczętowanie awansu naszej ekipy będą mieli Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski.

To był bez wątpienia najlepszy mecz Łukasza Kubota w 2013 roku, a być może nawet jeden z najlepszych karierze. Polak imponował na korcie pewnością, ale przede wszystkim niezwykle skuteczną grą ofensywną i returnami jakich nie powstydziliby się tenisiści z czołowej dziesiątki rankingu.

Kubot rozpoczął swój mecz identycznie jak Janowicz, czyli od szybkiego przełamania i zapisanie na konto trzech pierwszych gemów. Tenisista z Bolesławca przez całą partię prezentował wyśmienitą dyspozycję serwisową, popisał się kilkoma porywającymi akcjami ofensywnymi (zarówno z głębi kortu, jak i przy siatce), co zapewniło mu zwycięstwo 6:3.

W drugim secie Polka kontynuował niezwykle wysoki poziom gry, w trzecim gemie „poraził” rywala nadzwyczajnymi returnami i przełamał Żemlję do 15. Przez całą partię Kubot pewnie pilnował swojego serwisu. W siódmym gemie po raz kolejny popisał się serią świetnych returnów, które dały mu trzeciego breaka w meczu. Po chwili nasz tenisista przypieczętował zwycięstwo w tej odsłonie swoim serwisem (od stanu 15-30 wygrał trzy kolejne piłki).

Żemlja sprawiał wrażenie podirytowanego tak świetną dyspozycją Kubota. Słoweniec nie był w stanie ugrać w trzeciej partii nawet jednego gema! Po meczu kibice w Hali Stulecia zgotowali naszemu tenisiści gorące owacje – w pełni zasłużone!

W sobotę w Hali Stulecia rozegrany zostanie mecz deblowy, w którym zdecydowanymi faworytami będą Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski. Polacy zmierzą się z Blazem Kavciciem oraz Gregiem Żemlją. Początek pojedynku o godzinie 14.


Wyniki

Polska – Słowenia 2:0
Jerzy Janowicz – Blaz Kavcic 6:3, 6:3, 7:5
Łukasz Kubot – Grega Zemlja 6:3, 6:2, 6:0