Puchar Davisa. Polski Związek Tenisowy udostępnił ostatnie mecze Polaków

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT (Michał Jędrzejewski)

Kibice, którzy nie widzieli ostatniego meczu reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, mogą teraz nadrobić zaległości. Na profilu PZT na Facebooku pojawiły się zapisy transmisji ze spotkań Jerzego Janowicza i Maksa Kaśnikowskiego.  

W dniach 6-7 marca ,,Biało-czerwoni” walczyli z drużyną Hongkongu o awans do II Grupy Światowej. Mecze w ramach tej rywalizacji rozgrywane były bez udziału publiczności, ponieważ już wtedy istniało ryzyko zakażenia koronawirusem. Jeśli ktoś chciał zobaczyć naszych tenisistów w akcji, musiał wykupić dostęp do transmisji.

Po upływie dwóch tygodni PZT zdecydował się bezpłatnie udostępnić wybrane mecze. Na profilu PZT na Facebooku można obejrzeć pojedynki Jerzego Janowicza z Pak Long Yeungiem oraz debiutującego w narodowych barwach Maksa Kaśnikowskiego z Wai Yu Kaiem.

Kolejny mecz nasza reprezentacja rozegra we wrześniu w Kaliszu. Rywalami drużyny Mariusza Fyrstenberga będą Salwadorczycy. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego czasu sytuacja na świecie unormuje się i kibice będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym widowisku.