Puchar Davisa. Porażki Polaków w pierwszym dniu rywalizacji

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Polska reprezentacja przegrała starcia z Japończykami w pierwszym dniu rozgrywek w Miki na wyspie Honsiu. Stawką rywalizacji jest miejsce w Grupie Światowej I Pucharu Davisa. Gospodarze nie dali większych szans Kacprowi Żukowi i Danielowi Michalskiemu.

Sobotnie spotkanie jako pierwszy rozpoczął Daniel Michalski, który obecnie zajmuje 273. miejsce w rankingu ATP. Jego przeciwnikiem był Yoshinito Nishioka (33. ATP), który po ostatnich sukcesach był faworytem pojedynku. Japoński tenisista wyszedł na prowadzenie w pierwszym secie po przełamaniu Polaka w szóstym gemie. W drugiej części spotkania dwukrotnie wygrał gemy przy serwisie Michalskiego nie tracąc przy tym własnego podania.

Kolejny mecz był zbliżony w swym przebiegu do poprzedniego, gdzie faworyt wywiązał się ze swojej roli. Kacper Żuk (255.ATP) zmierzył się z Taro Danielem, który znajduje się na 108. miejscu w rankingu. Pierwszy set był wyrównany, jednak o wyniku zadecydowało przełamanie do zera na korzyść Japończyka w drugim gemie. Druga partia rozpoczęła się od przegranego serwisu Żuka. Pomimo utrzymania swojego podania do końca meczu, w przeciwieństwie do rywala, wygrywanie kolejnych gemów przychodziło mu z trudem, co zaważyło o losach spotkania.

Po dwóch przegranych meczach polska drużyna nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę w drugim dniu rywalizacji. 5 lutego o zwycięstwo walczyć będą utytułowani debliści. Zwycięzca Wimbledonu z 2017 roku, Łukasz Kubot, zagra z finalistą tegorocznego Australian Open, Janem Zielińskim. Ich przeciwnikami będą Yosuke Watanuki i Ben McLachlan. Następnie na kort wyjdą Kacper Żuk oraz Yoshinito Nishioka. W potencjalnym piątym meczu zmierzą się Michalski oraz Daniel.

Początek rozgrywek 5 lutego od godziny 3:00 czasu polskiego.


Wyniki

Japonia – Polska 2:0

Yoshinito Nishioka – Daniel Michalski 6:3, 6:2

Taro Daniel – Kacper Żuk 6:3, 6:4