Puchar Davisa. Poznaliśmy składy Polski i Japonii

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Kacper Żuk i Yoshihito Nishioka będą pierwszymi rakieta obu reprezentacji podczas spotkania Pucharu Davisa, które w dniach zostanie rozegrane 4-5 lutego w miejscowości Miki na wyspie Honsiu. Kapitanowie reprezentacji Polski i Japonii podali w składy w jakich wystąpią obie drużyny.

Pierwszy w sezonie turniej wielkoszlemowy powoli dobiega końca. Zaraz po nim najlepsi tenisiści świata powrócą do rywalizacji w rozgrywkach Pucharu Davisa. Polscy tenisiści zagrają w Kraju Kwitnącej Wiśni przeciwko gospodarzom. Stawką spotkania będzie awans do Grupy Światowej I.

Go Soeda i Mariusz Fyrstenberg podali składy w jakich wystąpią obie reprezentacje. – „Na papierze” to Japończycy są zdecydowanym faworytem, więc czeka nas bardzo trudne spotkanie. – powiedział kapitan reprezentacji, który na mecz z Japonią powołał Kacpra Żuka, Daniela Michalskiego, Maksa Kaśnikowskiego, Jana Zielińskiego i Łukasza Kubota.

Wśród powołanych zabrakło z kolei Huberta Hurkacza – Gdyby mecz był rozgrywany w Polsce, to myślę, że Hubert Hurkacz na pewno by wsparł drużynę, ale po Australian Open jest zmęczony. Faktycznie od połowy grudnia jest na wyjeździe i dlatego nie jest w stanie pojechać do Japonii – skomentował nieobecność najlepszego polskiego singlisty kapitan naszej kadry, który wraz z Kubotem i Zielińskim do Japonii przylecą z Melbourne. Z kolei Żuk, Michalski i Kaśnikowski przylecą z kraju.

W ekipie gospodarzy pod nieobecność Keia Nishikoriego, największymi gwiazdami będą Yoshihito Nishioka i Taro Daniel, którzy podczas Australian Open 2023 zakończyli odpowiednio na czwartej i drugiej rundzie. Oprócz nich barw Japonii będą bronić: Yosuke Watanuki, Kaichi Uchida i Ben McLachlan.