Puchar Davisa.Trener kadry odsłonił karty przed meczem z Indonezją

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

W dniach 16-17 września reprezentacja Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa spotka się z drużyną Indonezji. Kapitan biało-czerwonych podał skład w jakim nasi tenisiści powalczą o wygraną.

Na początku marca – w barażu o awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa – Polska przegrała na wyjeździe z Portugalią 0:4. Teraz drużyna pod wodzą Mariusza Fyrstenberga spotka się z reprezentacją Indonezji. Stawką dwudniowej rywalizacji będzie udział w przyszłorocznej fazie play off o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity.

– Powołania na mecz w Pucharu Davisa otrzymali wszyscy nasi najlepsi tenisiści: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Łukasz Kubot, Jan Zieliński, Szymon Walków. A jako debiutanta zaprosiliśmy do drużyny utalentowanego juniora Olafa Pieczkowskiego, który w tym tygodniu świetnie się spisał w turnieju ITF na kortach AZS-u Poznań. Wszyscy nasi najlepsi zawodnicy wyrazili chęć przyjazdu do Inowrocławia, dogrywamy jeszcze ostatnie szczegóły, więc zgrupowanie reprezentacji i sam mecz zapowiadają się bardzo interesująco – powiedział kapitan reprezentacji Mariusz Fyrstenberg.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 16 września o godzinie 15:00. Jako pierwsi dwa pojedynki stoczą singliści. Dzień później od godziny 11:00 kibice będą świadkami spotkania deblowego, a następnie kolejnych dwóch meczów singlowych.