Puchar Davisa. Tsitsipas ograł Hurkacza. O wszystkim zadecyduje debel

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Po dwóch meczach Polska remisuje w Atenach z Grecją 1-1. Punkt dla biało-czerwonych zdobył Kamil Majchrzak, ale szybko odpowiedział lider rywali, Stefanos Tsitsipas. Siódmy zawodnik światowego rankingu pewnie pokonał Huberta Hurkacza 6:3, 6:1. Do rozegrania pozostał decydujący mecz gry podwójnej. 

Polska i Grecja to dwie najmocniejsze ekipy, które biorą udział w turnieju Grupy III Strefy Europejskiej Pucharu Davisa w Atenach. O sile drużyny gospodarzy stanowi w zasadzie jeden tenisista – Stefanos Tsitsipas. Lider Greków wywiązał się z zadania i pokonał 6:3, 6:1 Huberta Hurkacza. W ten sposób zrewanżował się za porażkę sprzed miesiąca, z drugiej rundy turnieju w Montrealu. Wówczas to nasz reprezentant wygrał 6:4, 3:6, 6:3.

Wynik z turnieju Masters 1000 dawał nadzieję, że również tym razem to Tsitsipas opuści kort w gorszym humorze. 21-letni ateńczyk nie zawiódł jednak miejscowej publiczności i już po godzinie i 13 minutach rywalizacji cieszył się ze zwycięstwa. W tym czasie czterokrotnie przełamał Hurkacza, natomiast sam wygrał wszystkie gemy przy własnym podaniu.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Kamil Majchrzak pokonał 6:4, 6:3 Michaila Pervolararkisa, dlatego też decydujące znaczenie dla losów starcia będzie miał debel. Kapitan Radosław Szymanik zdecydował się na sprawdzony duet Łukasz Kubot / Marcin Matkowski. Rywalami polskiej pary będą Michail Pervolarakis i Petros Tsitsipas, młodszy brat Stefanosa.


Wyniki

Polska – Grecja 1-1

Kamil Majchrzak – Michail Pervolarakis 6:4, 6:3
Hubert Hurkacz – Stefanos Tsitsipas 3:6, 1:6
Ł. Kubot, M. Matkowski – M. Pervolarakis, P. Tsitsipas