Puchar Davisa. Tsitsipas ugości Biało-Czerwonych

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

W Atenach polscy tenisiści powalczą w turnieju Grupy III Strefy Euroafrykańskiej. Oprócz Polaków i gospodarzy w rywalizacji, jaka odbędzie się w dniach 11-14 września, udział weźmie również sześć innych reprezentacji.

Reprezentacja Polski w tenisie nie ma ostatnio dobrej passy. W wyniku decyzji ITF drużyna dowodzona przez Radosława Szymanika zamiast awansu do Grupy I zaliczyła spadek do tenisowej czwartej ligi. Stało się tak za sprawą reformy, którą kongres ITF przegłosował w sierpniu zezłego roku. Teraz podstawowym kryterium podziału zespołów na grupy jest miejsce w rankingu narodów, w którym zajmujemy 69. pozycję. Jest to efekt kary nałożonej przez polską drużynę za nieprzepisową nawierzchnię w meczu z Argentyną w 2016 roku.

W drugi weekend września do Aten poza Polską i gospodarzami udadzą się również reprezentacje: Luksemburga, Estonii, Łotwy, Monako, Czarnogóry i Macedonii Północnej. Nie podano jeszcze, ile drużyn wywalczy awans do Grupy II.

Wydarzeniem ateńskiej imprezy będzie debiut w reprezentacji narodowej gospodarzy Stefanosa Tsitsipasa. Również polscy tenisiści mogą pojawić się w stolicy Grecji w mocnym składzie. Jeżeli myślą o występie na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich wrześniowy turniej będzie okazją do wypełnienia norm ITF.