Forbet

Puchar Davisa: znamy oficjalny skład Polaków!

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: pzt.pl

Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski oraz Mariusz Fyrstenberg będą reprezentowali Polskę w meczu Pucharu Davisa przeciwko Słowenii. Dziś poznaliśmy oficjalne nominacje wszyscy zespołów narodowych, które swoje mecze rozegrają w dniach 1-3 lutego.

Trzy nazwiska w ekipie biało-czerwonych były pewne od dłuższego czasu. Pewnym znakiem zapytania był jedynie występ Mariusza Fyrstenberga, który w grudniu przeszedł operację kolana. 33-letni deblista ma w tym roku na koncie rozegrany tylko jeden mecz (porażka w pierwszej rundzie Australian Open, w parze z Marcinem Matkowskim).

Liderem naszej ekipy będzie oczywiście Jerzy Janowicz. 23-letni łodzianin ma za sobą siedemnaście rozegrany spotkań w Pucharze Davisa (wszystkie singlowe), w tym jedenaście zwycięstw. W ubiegłym roku „Jerzyk” wygrał wszystkie swoje trzy spotkania.

Liczymy również na udane występy Łukasza Kubota, który ma za sobą 22 wygrane mecz (w tym cztery deblowe), przy sześciu porażkach w Pucharze Davisa. W ubiegłym roku Kubot wygrał oba swoje mecze singlowe.

Spotkanie Polska – Słowenia odbędzie się w Hali Stulecia (dawniej Ludowej) we Wrocławiu, w dniach 1-3 lutego. Mecz odbędzie się na nawierzchni twardej (DecoTurf). Piątkowe pojedynki singlowe rozpoczną się o godzinie 16, sobotni debel o 14, zaś niedzielna rywalizacja o godzinie 12.

Skład reprezentacji Polski:
Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg; kapitan Radosław Szymanik

Skład reprezentacji Słowenii:
Grega Zemlja, Aljaz Bedene, Blaz Kavcic, Mike Urbanja; kapitan Blaz Trupej

 

Bilety na to spotkanie można zamawiać, pisząc na adres mailowy bilety@pzt.pl. Wejściówki (na jeden dzień lub trzydniowy karnet) zamawia się nie na konkretne miejsce, a na sektor.

Najtańsze bilety jednodniowe kosztować będą 10zł, droższe 20zł, a najdroższe 30zł. Karnety będą odpowiednio w cenach: 25zł, 50zł oraz 75zł. Cena wszystkich biletów ulgowych wynosi 10zł, a karnetów 25zł. Rodzaje biletów uzależnione są od wybranego sektora. Plan rozkładu trybun poniżej.

""

 

sektor B1, D1 – 10 zł­ – bilet dzienny, 25 zł 3-dniowy karnet
sektor A1, C1 – 20 zł – bilet dzienny, 50 zł karnet
sektor A2, C2, D2 – 30 zł – bilet dzienny, 75 zł karnet

wszystkie sektory: 10,00 zł – bilet ulgowy, 25 zł karnet (dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci)
Kategoria odpowiada sektorowi, bilety w sektorach nie są numerowane.