Puchar Davisa. Znamy skład Polaków na mecz z Salwadorem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.daviscup.com, foto: AFP

Ogłoszono składy obu drużyn na spotkanie Polska – Salwador, które ma odbyć się w dniach 5-6 marca 2021 roku w ramach rozgrywek Grupy Światowej II Pucharu Davisa. Liderem reprezentacji Polski będzie Kamil Majchrzak.

Oprócz Majchrzaka powołania od kapitana Mariusza Fyrstenberga dostali także Kacper Żuk, Wojciech Marek, Jan Zieliński oraz Szymon Walków. Kacper Żuk awansował we wtorek do drugiej rundy challengera w Nur-Sułtan, a Szymon Walków wystąpi w tym tygodniu w grze podwójnej podczas imprezy rangi ATP 250 w Montpellier. W Kaliszu zabraknie natomiast naszego najlepszego singlisty, Huberta Hurkacza, oraz zajmującego 11. miejsce w rankingu deblowym Łukasza Kubota.

W reprezentacji Salwadoru jedynym notowanym graczem jest Marcelo Arevalo. Zajmuje on obecnie 52. miejsce w rankingu deblowym oraz 455. pozycję w zestawieniu singlowym. Do Polski przyleci również trzech niesklasyfikowanych tenisistów: Alberto Alvarado Larin, Lluis Miralles i 47-letni Yari Bernardo. Ten ostatni pełni również rolę kapitana naszych przeciwników.

Stawką meczu Polska – Salwador jest miejsce w barażach o Grupę Światową I. Spotkanie odbędzie się w dniach 5-6 marca 2021 roku w Kaliszu. Z powodu pandemii koronawirusa na trybunach nie zasiądą kibice.