Puchar Davisa: znamy skład Polaków

/ Michał Jaśniewicz, źródło: pzt.pl/tennis.by/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz oraz Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski będą reprezentować Polskę w meczu Pucharu Davisa przeciwko Białorusi, który za dziesięć dni rozpocznie się w Łodzi.

Stawką tego pojedynku będzie awans do I grupy strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. W przypadku biało-czerwonych byłoby to powrót po rocznej absencji na ten szczebel najbardziej prestiżowych rozgrywek drużynowych w tenisie.

Nic więc dziwnego, iż na tak ważne spotkanie Polacy zagrają w najsilniejszym składzie. W singlu o punkty walczyć będą Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz, zaś w grze podwójnej wystąpią Mariusz Fyrstenberg oraz Marcin Matkowski.

Spotkanie odbędzie się w hali MOSiR w Łodzi, na korcie twardy (DecoTurf). Polacy w konfrontacji z Białorusią będą faworytami. Ekipa gości nie ma w swoich szeregach żadnego tenisisty z czołowej dwusetki rankingu singlowego, a ich największą gwiazdą jest aktualny lider rankingu deblowego Max Mirnyj. Obok niebo powołanie na mecz w Łodzi dostali również Władimir Ignatik (207 ATP), Dmitrij Żyrmont (308 ATP) oraz Aleksander Bury (604 ATP).

Polacy grali w Pucharze Davisa z Białorusią dwukrotnie i obie te konfrontacje wygrali. Ostatnia miała miejsce cztery lata temu w Mińsku, a jej stawką było pozostanie w I grupie. Biało-czerwoni wygrali 4-1, a w naszym składzie byli wówczas Janowicz, Fyrstenberg i Matkowski, a także Michał Przysiężny.

Skład Polski:
Łukasz Kubot
Jerzy Janowicz
Mariusz Fyrstenberg
Marcin Matkowski

Kapitan: Radosław Szymanik

Skład Białorusi:
Władimir Ignatik
Dmitrij Żyrmont
Max Mirnyj
Aleksander Bury

Kapitan: Dawer Wranić