Wilson

Puchar Davisa:

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: daviscup.com, foto: AFP

Daliśmy z siebie wszystko. To było bardzo ważne zwycięstwo na koniec niezwykle trudnego sezonu – powiedział po triumfie w Pucharze Davisa Rafael Nadal. Dzięki wygranej Rafy z Juanem Martinem Del Potro Hiszpania zdobyła trofeum po raz piąty w historii.

To znakomite zakończenie sezonu – mówił po meczu Nadal. – Atmosfera była naprawdę niewiarygodna, dlatego chcę podziękować wszystkim fanom – zarówno hiszpańskim jak i argentyńskim – za stworzenie niezapomnianego widowiska.

Juan Martin Del Potro zachwalał grę wicelidera światowego rankingu. – Rozegrałem znakomity mecz przeciwko Rafie, a i tak byłem daleko, daleko za nim. Grał naprawdę świetnie, ale Argentyna również spisała się w tym turnieju znakomicie. Chciałem także podziękować swoim fanom, którzy w końcówce czwartego seta, kiedy byłem już zmęczony i zdenerwowany, dali mi energię, aby walczyć do końca.

Dla Alberta Costy w roli kapitana ekipy to drugi triumf w Pucharze Davisa. – Oba te finały były różne. Wydaje mi się, że dwa lata temu sprawa była jaśniejsza, dzisiaj konfrontacja okazała się dużo bardziej wyrównana. Del Potro grał na początku świetnie, ale Rafa to Rafa i dał nam zwycięstwo. Na początku było jednak bardzo ciężko. [Nadal przegrał pierwszą partię 1-6 – przyp. red.] Starałem się wspierać Rafę i sugerowałem, aby grał głębsze piłki – powiedział po meczu kapitan Hiszpanów.

Z występu swoich podopiecznych zadowolony jest także Tito Vazquez. – Juan Martin rozegrał świetny mecz, ale walczył z jednym z najlepszych tenisistów na kortach ziemnych. Na początku drugiego seta Rafa się ocknął, wreszcie wygrał swoje podanie i od tego momentu mecz się zmienił. Sądzę, że Juan Martin mógł też odczuwać pięciogodzinne spotkanie sprzed dwóch dni, ale wierzę, że ten zawodnik zdobędzie dla Argentyny jeszcze wiele tytułów – powiedział po spotkaniu kapitan Argentyńczyków.