Puchar Federacji. Australijki z Barty w składzie rozpoczynają walkę o tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Mecz Ajli Tomljanović z Kristiną Mladenović rozpocznie tegoroczne zmagania w finale Pucharu Federacji. W drugim spotkaniu pierwszego dnia rywalizacji zmierzą się Ashleigh Barty i Caroline Garcia.

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego podczas WTA Finals w Shenzen pierwsza rakieta świata nie miała zbyt dużo czasu na świętowanie. Niespełna tydzień później wraz z koleżankami powalczy o ósmy tytuł mistrzowski dla swojego kraju.

– Ten tydzień zaznaczyłam sobie w kalendarzu kółeczkiem już na początku roku. Bardzo chcieliśmy do niego dotrzeć jako drużyna i naród. Bardzo się cieszę, że mogę zakończyć sezon, grając dla kraju. To coś szczególnego i na pewno coś, na co czekałam od dłuższego czasu – powiedziała Ashleigh Barty podczas konferencji prasowej zapowiadającej rywalizację w Perth.

Pierwszego dnia rywalizacji – do której dojdzie na RAC Arenie, obiekcie do niedawna goszczącym rozgrywki Pucharu Hopmana – do gry staną Ajla Tomljanovic z Kristiną Mladenovic oraz Ashleigh Barty i Caroline Garcia. Faworytką pierwszego spotkania wydaje się tenisistka gospodyń. Zawodniczka z Brisbane wygrała oba dotychczasowe mecze z reprezentantką Francji. Barty i Garcia spotykały się dotychczas trzykrotnie i dwukrotnie wygrywała liderka rankingu.

W niedzielę jako pierwsze wyjdą na kort Ashleigh Barty oraz Kristina Mladenovic. Jeżeli ten pojedynek nie rozstrzygnie jeszcze o losach spotkania, wówczas dojdzie do meczu między Tomljanovic i Garcią. W przypadku wyniku 2:2 o tym, która drużyna zdobędzie tytuł, zdecyduje mecz deblowy. Przewidziane składy to Barty i Samantha Stosur z jednej strony oraz Garcia i Mladenovic z drugiej.