Puchar Federacji. Barty przedłużyła zwycięską passę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Po pierwszym dniu rywalizacji w Brisbane Australia remisuje 1:1 z Białorusią w meczu półfinałowym Pucharu Federacji. Dla reprezentantek gospodarzy punkt zdobyła niezawodna Ashleigh Barty. Wcześniej Aryna Sabałenka po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała Samanthę Stosur.

Spotkanie pomiędzy Australią i Białorusią zapowiadało się na bardzo wyrównane i jak na razie takie właśnie jest. Rywalizację rozpoczęły Samantha Stosur i Aryna Sabałenka. W pierwszym secie Białorusinka trzykrotnie przegrywała ze stratą przełamania, ale za każdym razem błyskawicznie doprowadzała do remisu. Co więcej, pod koniec seta przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi set, podobnie jak pierwszy, zakończył się wynikiem 7:5, jednak tym razem górą była Stosur. Urodzona w Brisbane zawodniczka pięć razy z rzędu przełamała rywalkę. Tym bardziej zaskakuje fakt, że o losach trzeciej odsłony zadecydowało… jedno przełamanie. Sabałenka wygrała ostatecznie 7:5, 5:7, 6:3 i zdobyła bardzo ważny punkt dla Białorusinek.

W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły Ashleigh Barty i Wiktoria Azarenka. Jeszcze niedawno faworytką takiego spotkania byłaby Białorusinka, ale obecny sezon jest przełomowy dla 22-latki z Ipswich. Barty od początku roku przegrała tylko trzy mecze – dwa razy z Kvitovą i raz ze Svitoliną. Wygrywając prestiżowe zawody w Maimi, odniosła jak dotąd swój największy sukces.

W reprezentacji również nie zawodzi. Ćwierćfinałowy mecz z USA wygrała w zasadzie w pojedynkę. W półfinale koleżanki również mogą na nią liczyć. Barty rozpoczęła zmagania od zwycięstwa 7:6(2), 6:3 nad Wiktorią Azarenką. Należy się spodziewać, że w niedzielę dwukrotnie pojawi się na korcie. Najpierw ,,skrzyżuje rakiety" z Aryną Sabałenką, a następnie stanie do walki w grze podwójnej.

W drugim półfinale Francuzki mierzą się na własnym terenie z Rumunkami.

Australia – Białoruś 1:1
Samantha Stosur – Aryna Sabałenka 5:7, 7:5, 3:6
Ashleigh Barty – Wiktoria Azarenka 7:6(2), 6:3