Puchar Federacji. Doskonały początek Polek. Wysokie zwycięstwo Świątek

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Kobieca reprezentacja Polski rozpoczęła w Luksemburgu starania o awans do baraży do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Pierwszymi rywalkami ,,Biało-czerwonych” są Słowenki. Po zwycięstwie Igi Świątek nad Niką Radisić 6:2, 6:1 nasze reprezentantki prowadzą 1-0.

Polki trafiły do grupy ze Słowenkami i Turczynkami. Do dalszej fazy turnieju I Grupy Strefy Euroafrykańskiej awansują dwa najlepsze zespoły. Możliwe zatem, że już jedno zwycięstwo okaże się wystarczające do zajęcia jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc. Nasze reprezentantki na pewno jednak nie będą kalkulować i w obydwu spotkaniach powalczą o zwycięstwo. W starciu ze Słowenią są już blisko zrealizowania celu. Po pierwszym spotkaniu prowadzą 1-0.

Iga Świątek na ,,dzień dobry” pokonała 6:2, 6:1 Nikę Radisić. Sklasyfikowana w szóstej setce rankingu WTA Słowenka nie miała za wiele do powiedzenia na korcie. W obydwu setach wygrała gemy otwarcia przy własnym podaniu, ale im bliżej końca seta, tym większa przewaga była po stronie naszej reprezentantki. Świątek dominowała i już po 57 minutach gry mogła z uśmiechem podejść do siatki, aby uścisnąć dłoń przeciwniczki. W tym czasie Polka zdążyła zaserwować pięć asów i popełnić jeden podwójny błąd.

Zwycięstwo nad Słowenią postara się przypieczętować Magda Linette. W starciu pierwszych rakiet obydwu krajów tenisistka z Poznania zmierzy się z Tamarą Zidansek. Jeśli to Słowenka okaże się lepsza, wówczas o wszystkim zadecyduje debel. Kapitan Dawid Celt wstępnie wyznaczył do gry Alicję Rosolską i Igę Świątek.

Polska – Słowenia 1-0

Iga Świątek – Nika Radisić 6:2, 6:1