Puchar Federacji. Gospodynie powalczą z obrończyniami tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/WTA Tennis, foto: AFP

Poznaliśmy grupy w jakich rywalizować będą tenisistki podczas turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Federacji. Impreza odbędzie się w dniach 14-19 kwietnia w Budapeszcie.

Miniony tydzień najlepsze zawodniczki świata poświęciły na rywalizację w barwach narodowych. Stawką było osiem miejsc, które pozostawały wolne w turnieju finałowym. Pewne startu w imprezie były cztery zespoły: broniące tytułu Francuzki, finalistki z Australii, a także gospodynie oraz reprezentantki Czech, które otrzymały dziką kartę.

Cztery wymienione zespoły, a także Rosja, Białoruś, Belgia, USA, Hiszpania, Słowacja, Czechy, Niemcy oraz Szwajcaria zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej do półfinału awansują zwyciężczynie. Awansem z grupy zapewnią sobie także prawo gry w przyszłorocznym turnieju finałowym.

Obrończynie tytułu powalczą w grupie A z gospodyniami oraz Rosjankami. Australijki trafiły razem z Białorusią i Belgią do grupy B. Grupę C tworzą Amerykanki, Hiszpanki oraz Słowaczki, z kolei do grupy D trafiły Czeszki, Niemki i Szwajcarki. W półfinałach zwyciężczynie z grupy A powalczą z najlepszym zespołem z grupy C, z kolei triumfatorki z grupy B spotkają się z liderkami grupy D.

Grupy finałowe Pucharu Federacji

Grupa A: Francja, Węgry, Rosja

Grupa B: Australia, Białoruś, Belgia

Grupa C: USA, Hiszpania, Słowacja

Grupa D: Czechy, Niemcy, Szwajcaria