Puchar Federacji. Linette równie skuteczna jak Świątek!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette spisała się w meczu z Turcją w ramach Pucharu Federacji równie wyśmienicie jak Iga Świątek. Zaledwie 59 minut potrzebowała poznanianka na pokonanie Pemry Özgen 6:0, 6:3.

W pierwszych minutach meczu polscy kibice mogli poczuć lekkie nerwy. Przy serwisie Magdy Linette na tablicy wyników widniał już rezultat 0:40. Notowana na 209. miejscu w rankingu WTA 33-letnia Pemra Özgen miała zatem trzy szanse na przełamanie. Polka zdołała się jednak wybronić i jak się okazało, był to jedyny nerwowy dla nas moment w tym spotkaniu. Choć poznanianka była tak blisko utraty własnego podania, to ostatecznie w pierwszej partii nie przegrała nawet jednego gema.

Drugi set był nieco trudniejszy. Turczynka poprawiła nieco swoją grę. Wciąż jednak na korcie dominowała Linette i tylko kwestią czasu było zdobycie przez nią przewagi. Nastąpiło to w szóstym gemie. Polka przełamała na 4-2 i po chwili cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 w secie.

Oznacza to, że Biało-Czerwone wygrały zmagania grupy B w pierwszej dywizji grupy euro-afrykańskiej. Dzięki temu zagrają w barażach o awans do grupy światowej.

Polska – Turcja 2:0

Magda Linette – Pemra Özgen 6:0, 6:3