Recman

Puchar Federacji. Linette wykonała zadanie, Dania pokonana

/ Michał Jaśniewicz, źródło: Korespondencja z Zielonej Góry, foto: Adam Nurkiewicz/PZT

Magda Linette pewnie wygrała z Karen Barritzą 6:2, 6:2, zapewniając polskiej reprezentacji końcowy triumf nad Danią. Tym samym w dniu jutrzejszym zagramy o trzecie miejsce w turnieju z Ukrainą.

Po zwycięstwie Igi Świątek nad Clarą Tauson (więcej o meczu TUTAJ), do sukcesu polskie tenisistki potrzebowały jeszcze punktu. Wywalczyła go Magda Linette, potwierdzając swoją zdecydowaną wyższość w rankingu WTA.

Poznanianka dominowała od początku do końca nad tenisistką z siódmej setki rankingu. Oba sety miały bardzo podobny przebieg i w obu nasza tenisistka straciła po dwa gemy. Linette prowadziła większość wymian i nękała rywalkę precyzyjnymi returnami. Nieco bardziej zacięty był początek drugiej partii, ale od stanu 1:2 liderka gospodarzy wygrała pięć kolejnych gemów.

Dzisiejszy sukces polskich tenisistek oznacza, iż jesteśmy pewni miejsca w przyszłorocznej edycji I Grupy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, a jutro zmierzymy się z reprezentacją Ukrainy (początek o godzinie 10). Stawką tego spotkania będzie trzecie miejsce w zielonogórskim turnieju, a także cenne punkty do rankingu Fed Cup.

Ostatnim dzisiejszym akcentem w turnieju będzie konfrontacja deblowa. Ze strony polskiej reprezentacji wystąpią Alicja Rosolska oraz Maja Chwalińska. Trener Dunek delegował do gry Marię Jespersen oraz Hannę Viller Moller.


Wyniki

Polska – Dania 2-0
Magda Linette – Karen Barritza 6:2, 6:2