Puchar Federacji: Polki wygrały grupę!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: fedcup.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Polska pokonała Rumunię 2:1 w ostatnim grupowym meczu Pucharu Federacji w Ejlacie. Zwycięstwo to dało naszym tenisistkom pierwsze miejsce w grupie i awans do barażu, w którym zagrają ze Szwedkami. Jeśli wygrają, będą walczyły w play-offach do Grupy Światowej II.

Dzisiejszy pojedynek z Rumunią był najtrudniejszą, jak dotąd, przeprawą dla Polek. Urszula Radwańska po zaciętym meczu przegrała z Simoną Halep 6:7(7), 4:6. Nasza tenisistka dwukrotnie odrabiała straty, a w pewnym momencie była nawet o krok od zwycięstwa. Ze stanu 2:5 wygrała cztery gemy z rzędu, ale nie wykorzystała swojego podania, aby skończyć seta. W tie breaku była minimalnie gorsza. W drugiej partii Rumunka szybko zdobyła przełamanie i przewagę utrzymała do końca, triumfując 6:4.

Żadnych problemów z doprowadzeniem do remisu w rywalizacji nie miała Agnieszka Radwańska. Isia rozegrała kolejny szybki mecz, w którym pokonała Irinę-Camelię Begu. W pierwszej partii przewaga Polki była ogromna. Nasza tenisistka oddała rywalce tylko jednego gema. W drugim secie Isia na samym początku zdobyła przełamanie, potem dołożyła kolejne i wygrała 6:3.

W decydującym pojedynku wszystkie cztery tenisistki spotkały się w deblu. W pierwszej partii lepsze były Rumunki, który triumfowały dzięki różnicy przełamania 6:4. Jednak dwa następne sety należały już całkowicie do Polek. Siostry Radwańskie nie oddały przeciwniczkom ani jednego gema, triumfując 6:0, 6:0.

W ostatnim meczu w Ejlacie Polki zagrają ze Szwecją. Zwycięstwo pozwoli im awansować do play-offów do Grupy Światowej II.

Polska – Rumunia 2:1
Urszula Radwańska – Simona Halep 6:7(7), 4:6
Agnieszka Radwańska – Irina-Camelia Begu 6:1, 6:3
A. Radwańska, U. Radwańska – I.-C. Begu, S. Halep 4:6, 6:0, 6:0