Puchar Federacji. Rosja wygrywa polską grupę

/ Anna Niemiec , źródło: Korespondencja z Zielonej Góry, foto: AFP

Reprezentacja Rosji odniosła drugie zwycięstwo w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji. W czwartek podopieczne Igora Andriejewa pokonały 3:0 Dunki i w sobotę zagrają o baraż do Grupy Światowej II.

Jako pierwsze na korcie centralnym w Zielonej Górze pojawiły się Natalia Wichlancewa i Clara Tauson. Mecz miał zaskakujący początek, bo 16-latka z Danii szybko wyszła na prowadzenie 4:0, a później 5:2. Rosjanka zdołała jednak opanować sytuację, odrobiła straty i rozstrzygnęła pierwszego seta na swoją korzyść w tie-breaku. W drugiej partii pogromczyni Igi Świątek była już zdecydowanie lepsza i oddała juniorskiej mistrzyni Australian Open tylko jednego gema.

Zwycięstwo Rosji zapewniła Daria Kasatkina, która pokonała Karen Barritzę i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W pierwszej odsłonie pojedynku czternasta obecnie rakieta świata nie oddała rywalce ani jednego gema, ale druga była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Dunka prowadziła w niej 4:3 i miała „breakpointa” na 5:3, ale rosyjska zawodniczka wybrnęła z trudnej sytuacji obronną ręką i zakończyła spotkanie w dwóch setach.

W grze podwójnej Margarita Gasparian i Anastazja Potopowa szybko pozbawiły złudzeń na honorowy punkt Barritzę i Marię Jespersen.

W sobotę drużyna Rosji zagra ze zwyciężczyniami Grupy B o baraż do Grupy Światowej II. Więcej o sytuacji w Grupie B można przeczytać TUTAJ.

Rosja – Dania 3:0
Daria Kasatkina – Karen Barritze 6:0 6:4
Natalia Wichlancewa – Clara Tauson 7:6(3) 6:1
M. Gasparian, A. Potapowa – K. Barritza, M. Jespersen 6:2 6:2