Puchar Federacji. Świątek nie dała rywalce szans

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

W zaledwie 65 minut Iga Świątek zakończyła pierwszy pojedynek polsko-tureckiej rywalizacji w ramach Pucharu Federacji. Polka nie dała najmniejszych szans Berfu Cengiz.

Iga Świątek doskonale wywiązała się z roli faworytki meczu z Turczynką Berfu Cengiz. Polka od początku meczu dominowała na korcie. W czwartym gemie spotkania przełamała 20-letnią, notowaną na 450. miejscu rankingu WTA rywalkę, a przewagę tę pewnie utrzymała do końca partii. Dzięki temu set otwarcia reprezentantka Biało-Czerwonych wygrała 6-3.

Druga partia potoczyła się jeszcze lepiej. Nie trwała nawet pół godziny. Świątek nie oddała rywalce choćby gema, przypieczętowując zwycięstwo. Dzięki temu Polki prowadzą w rywalizacji z Turcją 1-0 i są na dobrej drodze do kolejnego zwycięstwa.

Polska – Turcja 1-0

Iga Świątek – Berfu Cengiz 6:3, 6:0