Puchar Federacji. Świetne losowanie Polek

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Polski z pewnością nie może narzekać na losowanie par barażowych Pucharu Federacji. W grze o Grupę Światową nasze tenisistki zmierzą się z Brazylijkami. Do tego mecz odbędzie się w naszym kraju.

Po świetnym występie w Luksemburgu i wygraniu wszystkich trzech spotkań Polki zyskały prawo do gry w barażu o Grupę Światową Pucharu Federacji. Wiadomo było, że zmierzą się z jedną z drużyn, która w miniony weekend przegrała walkę o udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Budapeszcie.

Trzeba przyznać, że losowanie było niewątpliwie szczęśliwe dla biało-czerwonych. W gronie potencjalnych przeciwniczek były Łotyszki, Holenderki, Rumunki, Brazylijki, Japonki, Kanadyjki, Kazaszki i Brytyjki. Nasze tenisistki zmierzą się z reprezentacją Brazylii, a mecz odbędzie się w Polsce w dniach 17-18 kwietnia. Dokładna lokalizacja oraz nawierzchnia, na której zostanie rozegrany mecz, zostaną podane przez Polski Związek Tenisowy w późniejszym terminie.

W walce o turniej finałowy Brazylijki bardzo gładko przegrały z Niemkami, nie zdobywając na własnym terenie choćby punktu. Nie mają żadnej tenisistki w pierwszej setce, a będąca najwyżej w rankingu WTA Beatriz Haddad Maia (147. miejsce) została zdyskwalifikowana na dziesięć miesięcy za stosowanie dopingu. W tej sytuacji najwyżej sklasyfikowane pozostają Gabriela Ce (225. lokata) oraz Teliana Pereira (359. miejsce).