Puchar Hopmana: Medina Garrigues ostoją Hiszpanii

/ Tomasz Krasoń, źródło: hopmancup.com/własne, foto: AFP

Hiszpanie odnieśli już drugie zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu Hopmana. Fernando Verdasco i Anabel Medina Garrigues pokonali 2:1 Francuzów, a punkty, tak jak dzień wcześniej w potyczce z RPA, zdobyli w singlu pań i mikście.

W pierwszym meczu sesji wieczornej w Perth Jo-Wilfried Tsonga pokonał 7:5, 6:3 Fernando Verdasco. W obu setach jako pierwszy przewagę przełamania uzyskiwał leworęczny Hiszpan. W pierwszej partii Verdasco prowadził nawet 5:3, ale od tego momentu notowany w czołowej dziesiątce rankingu ATP Francuz zdobył cztery kolejne gemy. Drugi set rozpoczął się po myśli Hiszpana, który ponownie zdołał odebrać podanie Tsondze. Nie zdało się to jednak na wiele. Francuz przeszedł do kontrataku i pierwsze meczbole miał już przy stanie 5:2. Verdasco starał się jak mógł i utrzymując własne podanie, oddalił ostateczny wyrok. Nie dał rady go jednak uniknąć – Tsonga po chwili pewnie wygrał serwis i triumfował 6:3.

Verdasco poniósł tym samym drugą porażkę w obecnej edycji Pucharu Hopmana. Dzień wcześniej przegrał z Kevinem Andersonem. Sytuację drużyny Hiszpanii ratować musiała ponownie Anabel Medina Garrigues. I po raz kolejny doskonale poradziła sobie z ciążącą na niej presję. Zadanie nie miała specjalnie trudnego – grała z 87. w rankingu WTA Mathilde Johansson. Zwyciężyła pewnie 6:3, 6:2.

Równie gładko poszło Hiszpanom w decydujących o losach rywalizacji mikście. Verdasco i Medina Garrigues triumfowali 6:3, 6:3, nie dając większych szans Trójkolorowym.

W efekcie Hiszpanie mają na koncie już dwa wygrane spotkania (oba w stosunku 2:1) i prowadzą w tabeli grupy B. Za nimi znajdują się Amerykanie, ale Venus Williams i John Isner mają do rozegrania jeszcze dwa mecze. Bez zwycięstwa pozostają natomiast Francuzi i tenisiści z RPA, którzy przegrali już odpowiednio jedno i dwa spotkania.

Poniedziałek nie będzie już w Perth tak pracowitym dniem. Organizatorzy zaplanowali tylko sesję dzienną, w trakcie której swój pierwszy mecz w turnieju rozegrają Serbowie i Włosi. Debiut w imprezie odnotują więc Novak Djokvoić i Ana Ivanović oraz Andreas Seppi i Francesca Schiavone.
 


Wyniki

Hiszpania – Francja 2:1
Fernando Verdasco – Jo-Wilfried Tsonga 5:7, 3:6
Anabel Medina Garrigues – Mathilde Johansson 6:3, 6:2
F. Verdasco, A. Medina Garrigues – J.W. Tsonga, M. Johansson 6:3, 6:3