Puchar Hopmana. Powrót w nowym terminie i miejscu

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Po czterech latach nieobecności do kalendarza tenisowego powracają rozgrywki Pucharu Hopmana. Nieoficjalne mistrzostwa świata par mieszanych zostaną rozegrane w nowym terminie i w nowym miejscu.

W roku 1989 na cześć słynnego kapitana australijskiej reprezentacji w Pucharze Davisa zorganizowano turniej w którym o zwycięstwo rywalizowały reprezentacje złożone z zawodniczki i zawodnika. Impreza odbywała się w Perth, a jej ostatnia edycja miała miejsce w 2019 roku. Wśród zwycięzców są również Polacy. W roku 2015 po zwycięstwo sięgnęli Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz, pokonując w finale drużynę USA.

W nadchodzącym sezonie turniej ponownie zostanie rozegrany. Tym razem miejscem rywalizacji będzie jednak Nicea. Impreza będzie rozgrywana w lipcu. Nie są jeszcze znane zasady kwalifikacji. Jednak wiadomo, że w pierwszej edycji weźmie udział sześć zespołów, a od roku 2025 o tytuł ma walczyć osiem zespołów.

„Cieszymy się z powrotu Pucharu Hopmana. Puchar Hopmana jako wyjątkowy drużynowy turniej zawsze zajmował szczególne miejsce w sercach kibiców i jestem pewien, że widzowie z Nicei będą zachwyceni możliwością obserwowania najlepszych tenisistek i tenisistów – nie kryje radości z powrotu turnieju David Haggerty, szef ITF.