Puig ma dobrą radę dla Raducanu

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

W 2021 roku Emma Raducanu zadziwiła tenisowy świat i wygrała US Open po przejściu kwalifikacji. Od tego sukcesu minął już jednak ponad rok, a Brytyjka wciąż nie potrafi nawiązać do formy, jaką prezentowała na kortach Flushing Meadows. Radą dla 20-latki podzieliła się mistrzyni olimpijska z Rio De Janeiro Monica Puig.

Tenisistka z Portoryko może być dla Raducanu punktem odniesienia, ponieważ także udało się jej osiągnąć znakomity rezultat, którego niewielu się spodziewało. 29-latka, która triumfowała na Igrzyskach z 2016 i zakończyła karierę w 2022 roku, przekazała młodszej koleżance, że:

Nie powinno się poświęcać za wiele uwagi mediom społecznościowym. To świetne narzędzie do promocji siebie jako marki, ale potrafią także być mocno toksyczne. Dotyczy to zwłaszcza takiej osoby jak Raducanu. Jej karierę śledzi wszak tak wiele osób. Część z nich życzy jej dobrze, ale są też ci, którzy znajdują się na drugim biegunie.

– Nie ma możliwości, by wszyscy internauci cię pokochali, zawsze będą istnieć ludzie, którym nie podoba się to, co robisz. Emma ma przed sobą wielką przyszłość. Gdy znajdzie spokój i odpowiednio się zorganizuje, może wykonać kolejne kroki i dokonać wielkich rzeczy. Teraz jej celem powinny być konsekwencja i wiara w to, że znów może grać jak w Nowym Jorku – zakończyła Puig.

Emma Raducanu zajmuje obecnie osiemdziesiąte miejsce w rankingu WTA. US Open 2021 pozostaje jedynym wygranym turniejem w jej karierze.