Pukający do top 10 półfinalista Wimbledonu rywalem Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Roberto Bautista Agut będzie rywalem Huberta Hurkacza we wtorkowym meczu pierwszej rundy Southern&Western Open 2019. Polak i Hiszpan dotychczas nie grali ze sobą na zawodowych kortach.

Po bardzo dobrym występie w Rogers Cup i awansie do trzeciej rundy, Hubert Hurkacz przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Na otwarcie imprezy w Cincinnati najlepszy obecnie polski tenisista zmierzy się z Roberto Bautista Agutem. Hiszpan w ubiegłym tygodniu również występował w Montrealu. Z gry o tytuł odpadł po ćwierćfinałowym meczu z Gaelem Monfilsem. Rundę wcześniej Francuza odprawił z imprezy Polaka.

– Chcę być jednym z najlepszych hiszpańskich tenisistów w historii – przyznał w rozmowie z ATP tenisista, którego idolami byli w dzieciństwie Juan Carlo Ferrero, Sergi Bruguera i Carlos Moya. Wszyscy wymienieni mają na swym koncie wielkoszlemowy triumf. Tego brakuje 31-latkowi z Castelon de la Plata. W tym sezonie Agut osiągnął dwa najlepsze wyniki wielkoszlemowe, ćwierćfinał Australian Open oraz półfinał Wimbledonu.

Spotkanie między Hubertem Hurkaczem i Roberto Bautistą Agutem zaplanowano na korcie numer 4. Odbędzie się jako czwarte od godziny 17 polskiego czasu (około godziny 22).