Pune. Szalony półfinał. Kawa nie wykorzystała dwóch meczboli

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Bella Cup

Katarzyna Kawa była o włos od wygrania półfinałowego meczu w Pune (turniej ITF, pula nagród 25 tys. dolarów). Tenisistka z Krynicy-Zdroju odrobiła straty w trzecim secie, ale w tie-breaku nie wykorzystala dwóch piłek meczowych. Ostatecznie to Waleria Sawinych z Rosji wygrała 6:3, 2:6, 7:6(6).

O dzisiejszym spotkaniu Katarzyna Kawa prędko nie zapomni. Najpierw popisała się wspaniałym pościgiem, ale kiedy sama stanęła przed szansą na zwycięstwo, nie potrafiła jej wykorzystać. Mecz rozpoczął się po myśli 27-letniej Walerii Sawinych, która pierwszego seta wygrała 6:3. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była jednak trzecia partia, ponieważ w drugim secie to Polka rządziła na korcie.

Decydująca odsłona rywalizacji obfitowała w zwroty akcji. Sawinych objęła prowadzenie 5:2, ale w czterech kolejnych gemach zdobyła zaledwie trzy punkty. Rozpędzona Polka nie wykorzystała jednak prowadzenia 6:5 i 30:0 przy własnym podaniu. Co gorsza, kilka minut później nie wykorzystała dwóch piłek meczowych w tie-breaku. Sawinych od stanu 4:6 wygrała cztery punkty z rzędu i w niecodziennych okolicznościach awansowała do finału. W nim zmierzy się zmierzy się z turniejową ,,jedynką", Chinką Jia-Jing Lu.

W Pune startowała też Katarzyna Piter. Druga z naszych reprezentantek doznała porażki w 1/8 finału.