Rabat. Niespodziewana porażka Linette

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette w pierwszej rundzie turnieju w Rabacie stanęła naprzeciw 21-letniej Serbki Ivany Jorović. Niestety, dość niespodziewanie, nasza tenisistka uległa niżej notowanej rywalce 3:6, 2:6.

Magda Linette prezentuje w ostatnim czasie dość nierówną formę. W ostatnich tygodniach 86. w rankingu WTA poznanianka raczej nie spełniała oczekiwań kibiców. Dlatego też przed spotkaniem z młodą Serbką, zajmującą 99. miejsce w rankingu, niczego nie można było być pewnym, choć to bardziej doświadczona Polka uchodziła za faworytkę.

Od początku spotkania widać było jednak, że Linette wciąż szuka formy. Znacznie lepiej mecz rozpoczęła Jorović. Serbka świetnie serwowała I była również skuteczna przy odbiorze, dzięki czemu już niedługo po rozpoczęciu prowadziła 3:0. W połowie partii poznanianka nawiązała nieco bardziej wyrównaną walkę. Wydawało się, że może przejąć inicjatywę. Odrobiła stratę przełamania i mogła wyrównać na 4:4. Niestety, nie udało jej się to. Jorović ponownie zdobyła breaka i tym razem nie dała sobie odebrać przewagi, dzięki czemu wygrała pierwszą część spotkania 6:3.

Druga odsłona meczu zaczęła się od kolejnego straconego serwisu naszej reprezentantki. Tym razem Jorović nawet na chwilę nie dała polskiej tenisistce nadziei na nawiązanie walki. Linette wygrała w tym secie tylko dwa gemy i pożegnała się z rywalizacją.

W kolejnej rundzie Serbka zagra z Elise Mertens bądź Kirsten Flipkens.

Ivana Jorović (Serbia) – Magda Linette (Polska) 6:3, 6:2