Rabat. Szybka porażka Katarzyny Piter w deblu

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter grająca w parze z Oksaną Kałasznikową odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Rabacie. Do następnej rundy awansowały Yana Sizikova oraz Sabrina Santamaria. 

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od pięciu przegranych gemów z rzędu przez parę polsko-gruzińską. Deblistki popełniały dużo niewymuszonych błędów i nie potrafiły znaleźć rytmu. Piter i Kałasznikowa próbowały jeszcze wrócić do gry i odwrócić losy seta. Udało im się przełamać serwis rywalek i wygrały kolejne trzy gemy. Rosjanka wraz z Amerykanką nie dopuściły jednak do wyrównania wyniku i ostatecznie zamknęły pierwszego seta 6:3.

Druga partia spotkania była dużo bardziej wyrównana. Choć Sizikova i Santamaria początkowo wyszły na dwugemowe prowadzenie, przeciwniczki szybko odrobiły straty. Od stanu 2:2, to jednak polsko-amerykańska para dominowała na korcie. Dzięki precyzji i agresywniejszej grze, jeszcze dwukrotnie przełamały podanie rywalek, pewnie wygrywając mecz. W kolejnej rundzie zmierzą się z rozstawioną numerem trzecim parą Timea Babos/Anna Dalinina.

 

 


Wyniki

Pierwsza runda debla kobiet

Yana Sizikova, Sabrina Santamaria (Rosja, Stany Zjednoczone) – Katarzyna Piter, Oksana Kałasznikowa (Polska, Gruzja) 6:3, 6:4