Rada zawodnicza ATP z Federerem i Nadalem, a bez Dżokovicia

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray i Gilles Simon to europejscy tenisiści, którzy znaleźli się w nowowybranej Radzie zawodniczej ATP. W gronie tenisistów reprezentujących interesy swojej grupy nie znalazł się za to Novak Dżoković.

Pod koniec września Dżoković, aktualny lider rankingu ATP, zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady zawodniczej ATP. Wraz z Vaskiem Pospisilem założyli Professional Tennis Player Association. W listopadzie serbski tenisista został jednak nominowany przez innych zawodników do  Rady. Aby się z niej znaleźć, musiałby jednak zrezygnować z przynależności do PTPA. Tak się nie stało i tym samym dotychczasowego przewodniczącego zabrakło w nowym składzie Rady zawodniczej ATP.

Wśród dbających o interesy tenisistów znaleźli się dominatorzy z ostatnich lat. Poza Federerem, Nadalem, Murray’em są to: Gilles Simon, Felix Auger-Aliassime, John Millman, Pablo Andujar, Marcus Daniell, Bruno Soares i Kevin Anderson. Grono uzupełniają: Collin Dowdeswell (były tenisista) oraz jako przedstawiciel trenerów, obecny szkoleniowiec Stana Wawrinki, Daniel Vallverdu.

W takim składzie Rada będzie funkcjonować do czerwca 2022. By wybrać prezydenta i wiceprezydenta członkowie Rady zawodniczej ATP spotkają się na początku nadchodzącego roku.