Radosław Szymanik żegna się z reprezentacją

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/PZT, foto: AFP

Radosław Szymanik przestał być kapitanem reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. Taką informację za pomocą mediów społecznościowych przekazał Polski Związek Tenisowy.

Na początku marca polskich tenisistów czeka mecz barażowy o wejście do Grupy Światowej II. Rywalami biało-czerwonych będzie reprezentacja Hongkongu. Już wiadomo, że w boksie polskiego zespołu po raz pierwszy od 2007 roku w roli kapitana nie zobaczymy Radosława Szymanika.

„Polski Związek Tenisowy informuje, że w dniu 4. stycznia 2020 r. Zarząd Związku podjął uchwałę w przedmiocie odwołania Pana Radosława Szymanika z funkcji kapitana reprezentacji Davis Cup ze skutkiem na dzień 4. stycznia 2020 roku. Radosław Szymanik wciąż będzie współpracował z PZT i będziemy korzystać z jego ogromnego doświadczenia.” – poinformował Polski Związek Tenisowy na profilu na Facebooku.

Następnie włodarze polskiego tenisa poinformowali, że funkcję Szymanika zajmie jego były podopieczny – Mariusz Fyrstenberg. Niegdyś czołowy deblista świata zadebiutuje w nowej roli w meczu przeciwko reprezentacji Hongkongu, który odbędzie się w dniach 6-7 marca w Kaliszu.