Raducanu walczyła z przeciwniczką i bolesnym urazem: Odkryłam narzędzia w mojej grze, o których nie wiedziałam

/ Dominika Opala , źródło: www.twitter.com /własne, foto: AFP

Emma Raducanu zakończyła udział w Australian Open 2022 na drugiej rundzie. Lepsza od Brytyjki okazała się Danka Kovinić, która zwyciężyła w trzech setach. Mistrzyni US Open 2021 musiała zmienić sposób uderzania piłki z powodu pęcherzy na prawej dłoni.

Emma Raducanu rozpoczęła starcie z Danką Kovinić od prowadzenia 3:0. Tenisistka z Czarnogóry zaczęła jednak odrabiać straty, a Brytyjka była zmuszona poprosić o przerwę medyczną z powodu pęcherzy na prawej dłoni. Uraz ten spowodował, że mistrzyni US Open 2021 nie była wstanie normalnie uderzać forehandu, ani serwować. Jak wiadomo, te uderzenia to najgroźniejsze bronie Brytyjki na korcie. Raducanu zdecydowała się jednak kontynuować grę, mimo bolesnych ran. Jak się później okazało, podopieczna Torbena Beltza nie była w stanie normalnie trenować w ostatnich dniach przez umiejscowienie pęcherza.

– Być może niektóre osoby z mojego sztabu nie chciały, żebym grała dalej, ale ja chciałam wyjść i walczyć. Chciałam zobaczyć, jak daleko mogę zajść w takiej sytuacji – przyznała 18-latka urodzona w Toronto.

Raducanu grała więc głównie slajsami z forehandu i słabiej serwowała. Po porażce w pierwszym secie, ponownie objęła prowadzenie w drugim. Po zaciętej walce udało jej się doprowadzić do decydującej partii.

– Nie mogę uwierzyć, że wygrałam drugiego seta, grając praktycznie jedno uderzenie w wymianie – mówiła z uśmiechem Brytyjka.

Ostatecznie Raducanu przegrała z Kovinić w trzech setach, ale pokazała siłę charakteru i udowodniła sobie, że jest w stanie wiele wytrzymać.

– Odkryłam w sobie i w swojej grze narzędzia, o których nie wiedziałam, że istnieją. Zagrałam dziś prawdopodobnie więcej slajsów niż przez ostatnie dwa, trzy lata. Okazało się, że mój slajs z forehandu nie jest taki zły i mam pewne umiejętności. To pozytywne zaskoczenie – przyznała na konferencji prasowej. – To było doświadczenie, z którego mogę się wiele nauczyć. Wiem, że potrafię wyjść z trudnych sytuacji – zakończyła.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Danka Kovinić (Czarnogóra) – Emma Raducanu (Wielka Brytania, 17) 6:4, 4:6, 6:3