Radwańska ambasadorką najważniejszej imprezy WTA!

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Już za miesiąc w Shenzhen osiem najlepszych tenisistek sezonu będzie rywalizować w WTA Finals. W piątek WTA poinformowała, że ambasadorką tego turnieju będzie Agnieszka Radwańska.

Nasza najlepsza tenisistka triumfowała w Mistrzostwach WTA w 2015 roku w Singapurze i było to jej najcenniejsze zwycięstwo na zawodowych kortach. W tym roku impreza kończąca sezon po raz pierwszy rozegrana zostanie w Shenzhen. Pula nagród wyniesie 14 milionów dolarów.

Mistrzostwa WTA zawsze będą dla mnie wyjątkowe, bo właśnie wtedy zdobyłam największy tytuł w karierze – wyjaśniła krakowianka. – Tenis jest moją pasją i bardzo się cieszę, że będę mogła pomóc jako ambasadorka podczas pierwszej edycji Shisheido WTA Finals Shenzhen. Zawsze dobrze prezentowałam się w Chinach, a chińscy kibice byli jednym z najmocniej mnie wspierających w trakcie mojej kariery – dodała starsza z sióstr Radwańskich. – Jestem bardzo podekscytowana, że pojadę do Shenzhen, zobaczę wszystkich i będę częścią jednego z najlepszych turniejów w cyklu WTA.

Aga zawsze była popularna w Chinach, więc bardzo się cieszę, że ponownie możemy ją powitać w rodzinie WTA – powiedział Fabrice Chouquet, dyrektor turnieju. – Myślę, że fani będą zachwyceni, że będą mieli okazję spotkać byłą mistrzynię tej imprezy.

Agnieszka Radwańska dołączyła do Martiny Hingis, która również będzie pełnić rolę ambasadorki imprezy w Shenzhen.