Forbet

Radwańska ćwierćfinalistką Australian Open!

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska wygrała z Aną Ivanović 6:2, 6:4 i wystąpi w ćwierćfinale Australian Open! O awans do półfinału krakowianka zagra z Na Li.

Trzynasty kolejny wygrany mecz Polki bez straty seta w 2013 roku! Radwańska wciąz imponuje, dzisiaj grała praktycznie bezbłędnie, a do tego wyjątkowo dobrze funkcjonował serwis krakowianki. Ivanović miała momenty bardzo dobrej gry, ale nasza tenisistka nie pozwoliła wejść byłej liderce na wyższe obroty.

Radwańska była dzisiaj wyraźnie lepsza od Serbki w kluczowych momentach, wygrała większość długich, granych na przewagi gemów. Ivanović ani razu w meczu nie przełamał podania Radwańskiej, marnując siedem break pointów!

Poniżej statystyki dzisiejszego meczu krakowianki z Serbką oraz zapis relacji tekstowej. Dzisiaj oczywiście na naszej stronie szereg materiałów dotyczących Agnieszki Radwańskiej. Polka po raz czwarty wystąpi w ćwierćfinale Australian Open!

""
(źródło: australianopen.com)

6:4 Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Australian Open. Polka ostatniego gema kończy na sucho, notując na koniec dwa asy!!
5:4 Ana utrzymuje podanie, wygrywając do 30. Trochę zbyt zachowawcza grę Polki w tym gemie, może trzeba było bardziej zaryzykować?
5:3
Pewnie wygrany serwis praz Radwańską i Polka jest gem od awansu do ćwierćfinału!
4:3
Kolejny gem stojący na wysokim poziomie i wciąż w secie miało miejsce tylko jedno przełamanie. Serbka utrzymuje swoje podanie, do 30. Radwańska wciąż błędów praktycznie nie robi, ale Ivanović notuje coraz więcej winnerów. Szykuje się bardzo nerowowa końcówka seta (i oby zarazem meczu).

Bezradna Ivanović w dzisiejszym meczu:
""
(źródło: AFP)

4:2 Niesamowita wymiana przy równowadze w tym gemie, wygrana przez Serbkę. Radwańska obroniła jednak w tym gemie dwa break pointy (w meczu łącznie już sześć). Bardzo długi i bardzo ważny gem wygrany przez naszą tenisistkę, zakończony wygrywającym podaniem!
3:2
Dobry gem dla Ivanović po bardzo dobrej grze. Był to najlepszy gem tego meczu. Polka popisała sie znakomitym minięciem przy jednej z piłek, ale cztery akcje ofensywne dały gema Serbce.
3:1
Uff, Agnieszka zdołała obronić trzy break pointy i wygrała gema na przewagi. Wydaj się, że to bardzo ważny moment w tym spotkaniu.
2:1
Ivanović otwiera konto gemowe w drugiej partii. Trzeba przyznać, że był to bardzo dobry fragment spotkania w wykonaniu Serbki, zakończony kończącym forhendem.
2:0
Seria trwa dalej. Ivanović sprawia wrażenie całowicie rozregulowanej, podarowuje naszej tenisistce prezent za prezentem. Gem wygrany prez Agnieszkę do 15. Serbka ma już w tym meczu 15 niewymuszonych błędów z forhendu (Polka żadnego).

Agnieszka w dzisiejszym meczu z Ivanović:

""

1:0 Agnieszka znów zaczyna od breaka, łącznie jest to czwarty kolejny wygrany gem przez Polkę. Przy po 30 podwójny błąd Serbki, a potem długa wymiana zakończona błędem z forhendu Ivanović.

Świetna postawa Agnieszki Radwańskiej w pierwszym secie, która imponuje przede wszystkim serwisem (75 procent trafionego pierwszego podania i 78 procnet wygranych po nim piłke!). Trzeba też przyznać, że szczególnie pod koniec partii Ivanović sporo pomagała, psując forhend za forhendem.

6:2 Set dla Radwańkiej!! Polka wygrywa gema na sucho, kończąc go asem!
5:2 Drugie przełamanie i set dla Polki jest blisko! Seria błędów Serbki, wymuszona dobrą, głęboką grą krakowianki. Ostatni błąd nie był już wymuszony, gdyż Ivanović zrobiła "double fault".
4:2
Wciąż jedno przełamanie w tym meczu i nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby tak zostało. Od stanu po 30 dwa wygrywające podania Polki. Na szczęście Isia bardzo dobrze trzyma swój serwis.
3:2
Ivanović szybko wygrała trzy pierwsze piłki, Radwańskiej udalo się doprowadzić do stanu 40:30, jednak była liderka rankingu zakończyła gema wygrywającym podaniem. Ciężka batalia przed krakowianką.
3:1
Agnieszka obroniła dwa break point (drugiego po ładnej akcji ofensywnej, zakończonej smeczem), na koniec wygrywający serwis. Ważny gem, szczególnie, że na początku było 0-30.
2:1
Cudowny gem Ivanović, trzy efektowne winnery, a na koniec prosty błąd Agnieszki. Teraz najważniejsze nie dać się rozkręcić Serbce.
2:0
Wspaniały gem krakowianki, wygrany na sucho, zakończony skutecznym bekhendem po lini. Radwańska w najlepszym wydaniu.
1:0
Przełamanie na początek dla Agnieszki! Radwańska rozpoczęła gema znakomitym minięciem. Serbka zdołała wybronić pierwszego break pointa ładnym lobem; potem Polka doprowadziła do drugiej okazji i tym razem Ivanović zagrała forhend w taśmę.

9:10 I po rozgrzewce, za moment zaczynamy!