Radwańska i Wozniacki nagrały piosenkę

/ Dominika Opala , źródło: informacja prasowa/własne, foto: AFP

Benefis Agnieszki Radwańskiej, wieńczący jej karierę sportową, zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji była wiceliderka rankingu WTA i Caroline Wozniacki zdecydowały się nagrać piosenkę. Jej premiera już 21. maja 2019 roku w Tauron Arenie Kraków.

Agnieszka Radwańska po zakończeniu kariery spełnia pozasportowe marzenia. „Isia” kolejny raz zaskoczyła swoich fanów. Tym razem krakowianka postanowiła zmierzyć się z zadaniem wokalnym. W tym wyzwaniu nie będzie jednak sama. Towarzyszyć jej będzie przyjaciółka z kortu – Caroline Wozniacki.

Z okazji mojego benefisu, który już 21 maja odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie, dostałam propozycję nagrania piosenki z Caroline Wozniacki. Zgodziłam się, to jedno z moich marzeń, które chciałam zrealizować po zakończeniu kariery. Koniec kilkunastoletniej przygody z tenisem stał się dla mnie szansą na realizację innych interesujących wyzwań, zupełnie niezwiązanych ze sportem – powiedziała starsza z sióstr Radwańskich. – Tour WTA to głównie kort, hotel, lotnisko i… ciężka praca. Wówczas bardzo docenia się chwile rozmowy po polsku, wsparcie ze strony koleżanek, które doskonale rozumieją ten temat. Byłam w tej komfortowej sytuacji, że moimi przyjaciółkami były dziewczyny ze słowiańską, polską duszą – dodała „Isia”.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 26 marca, zaprezentowano zapowiedź piosenki i teledysku w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej i Caroline Wozniacki. Słowa do utworu "We love tenis" napisał Jacek Cygan, muzykę – Piotr Rubik. Producentem materiału jest firma SOS Music we współpracy z TVP S.A.

Ponadto organizatorzy zdradzili część oficjalnego programu wydarzenia oraz opowiedzieli o planowanych atrakcjach. Plan benefisu łączy w sobie część sportową oraz bogaty program artystyczny z występami polskich gwiazd sceny muzycznej. W maju Tauron Arenie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Piotr Rubik czy zespół Torres Brothers. Jednak organizatorzy zapowiadają, że lista artystów nie została jeszcze zamknięta.

Interesującą częścią benefisu będą też z pewnością materiały wideo dotyczące kariery tenisistki oraz wspomnienia najbliższych na temat triumfatorki Mistrzostw WTA 2015. Gospodarzem wydarzenia zostało Miasto Kraków.

Możliwość wsparcia organizacji benefisu najlepszej polskiej tenisistki w historii to dla Krakowa duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że tak wybitna sportsmenka jest wizytówką nie tylko Polski, lecz również naszego miasta, bo to właśnie w Krakowie Agnieszka stawiała swoje pierwsze kroki zawodowe – dodał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Współorganizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska. Widzowie będą mogli obejrzeć transmisję benefisu w programach TVP 1 i TVP Sport. Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się 6 marca 2019 r. – w dzień urodzin tenisistki. Zakupu biletów na wydarzenie można dokonać na stronie internetowej: www.kupbilet.pl oraz www.ebilet.pl. Organizatorem jest agencja producencka SOS Music. Partnerami benefisu są PZU, Totalizator Sportowy, Polski Związek Tenisa, Head i Hefra.