Radwańska w finale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska zagra o tytuł w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka pokonała Arianne Hartono i o drugie turniejowe zwycięstwo w sezonie zagra z Larą Salden.

Krakowianka zdobyła przełamanie już w pierwszym gemie, ale Holenderka błyskawicznie odrobiła stratę. Reprezentantka Polski po raz drugi odebrała podanie rywalce w szóstym gemie, dzięki czemu odskoczyła na 4:2 i tym razem utrzymała tę przewagę już do końca partii

W drugiej odsłonie spotkania młodsza z sióstr Radwańskich szybko wyszła na prowadzenie 4:0 i już nie oglądała się za siebie. Po 63 minutach zakończyła spotkania i awansowała do czwartego w tym sezonie finału, w którym zmierzy się z Larą Salden. Belgijka w dwóch setach pokonała Oceane Dodin.

W styczniu Urszula Radwańska okazała się najlepsze na Gwadelupie. W marcu krakowianka przegrała decydujący mecz w Kazaniu, a w maju musiała skreczować w decydującym pojedynku w portugalskim Obidos.