Radwańska w finale eliminacji, Linette czeka na rywalkę

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jedno zwycięstwo dzieli Urszulę Radwańską od miejsca w głównej drabince turnieju WTA International w Nanchang. W turnieju na pewno zagra Magda Linette, która jest jedną z najwyżej rozstawionych zawodniczek. Poznanianka czeka na rywalkę, bo w pierwszej rundzie zagra z kwalifikantką.

Urszula Radwańska plasuje się obecnie w trzeciej setce rankingu WTA, lecz ostatnie miesiące nie były dla niej dobre – ostatnie zwycięstwo odniosła trzy miesiące temu, a od czerwca przegrała pięć kolejnych spotkań. W Nanchang Polka została rozstawiona z numerem sześć, a w pierwszym meczu trafiła na notowaną ponad 400 miejsc niżej Alexę Guarachi z Chile.

W pierwszej partii rankingowej różnicy nie było widać. To rywalka trzykrotnie zyskiwała przewagę przełamania, ale Radwańska od razu odrabiała straty. W tiebreaku Polka wygrała już pewnie, 7-2, a w kolejnym secie poszła za ciosem. Tym razem krakowianka tylko raz straciła serwis, a sama przełamała rywalkę trzykrotnie, zwyciężając 7:6(2), 6:2. W meczu o główną drabinkę nasza tenisistka z oznaczoną numerem dziesięć Anną Daniliną.

W głównej drabince może dojść do polskiego spotkania, bo rozstawiona z numerem trzy Magda Linette zmierzy się z jedną z kwalifikantek. Poznanianka miała zresztą bardzo dobre losowanie, bo w drugiej rundzie także czekać będzie na nią tenisistka z eliminacji lub grająca z „dziką kartą” Chinka Fangzhou Liu. W ewentualnym ćwierćfinale najbardziej prawdopodobny jest pojedynek z Rebeccą Peterson. Najwyżej rozstawione z Nanchangu są Chinki – Shuai Zhang oraz Yafan Wang.


Wyniki

Półfinał eliminacji:
Urszula Radwańska (Polska, 6) – Alexa Guarachi (Chile) 7:6(2), 6:2