Radwańska w lidze czeskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: sport.aktualne.centrum.c/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w dniach 16-19 grudnia wystąpi w decydującej fazie czeskiej Ekstraligi. Polka wraz z Petrą Kvitovą i Tomasem Berdychem będą gwiazdami rozgrywek, w których to mają poprowadzić do zwycięstwa Agrofert Prościejów.

W minionym sezonie Czesi święcili wielkie triumfy w rozgrywkach drużynowych. Panowie wygrali w Pucharze Davisa, a panie w Pucharze Federacji. Nic więc dziwnego, że klubowe rozgrywki cieszą się w tym kraju wielką popularnością. Finały tamtejszej Ekstraligi odbędą się w dniach 13-19 grudnia, a zagrają gwiazdy światowego tenisa.

Z naszego punktu widzenia najciekawiej zapowiada się występ Agnieszki Radwańskiej. Polska gwiazda będzie najwyżej notowaną uczestniczka rywalizacji i jako czwarta rakieta świata będzie liderką broniącej tytułu ekipy z Prościejowa.

Agnieszka nie miała wygórowanych oczekiwań finansowych. Poza tym wiele dała jej długotrwała znajomość z Petra Kvitovą i Davidem Kotyzą – powiedział Miroslav Cernosek, prezes drużyny z Prościejowa. – Agnieszka i Petra często razem trenują. W takim składzie nie możemy sobie stawiać innego celu niż zwycięstwo.

Agnieszka jest wisienką na torcie. Wszystko zostało załatwione szybko, dzięki dobrym relacjom łączącym Radwańską z Petrą i Davidem Kotyzą – mówił kapitan zespołu, Jaroslav Navratil.

Skład drużyny jest naprawdę bardzo silny. Oprócz Radwańskiej i Kvitovej znajduje się w nim Lucie Safarova. Trzon męskiej części ekipy stanową Tomas Berdych i Philipp Kohlschlreiber. W przeszłości w barw tej drużyny broniły Martina Hingis i Caroline Wozniacki.

Nie wszystkie drużyny mają już skompletowane składy, ale myślę, że tegoroczne rozgrywki będą jeszcze lepsze od poprzednich, gdy startowało w nich łącznie 26 zawodników z czołowych setek rankingów – mówił szef cyklu, Petr Hutka. – Termin rozgrywek jest dogodny dla tenisistów, którzy spędzają koniec roku w Europie. To idealna okazja, aby przygotować się przed turniejami w Australii.

Format rozgrywek będzie identyczny jak przed rokiem. Najpierw rozegrane zostaną mecze fazy wstępnej. Dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów, których już czekają drużyny z Prościejowa i Przerowa. Dlatego też Agnieszka Radwańska zagra najwcześniej 16 grudnia. Finał zaplanowano na 19 grudnia.
 

Bella Cup