Radwańska wśród najlepszych bez Wielkiego Szlema

/ Anna Niemiec , źródło: espn.com, foto: AFP

Portal ESPN opublikował zestawienie najlepszych tenisistek w historii, którym nie udało się zdobyć tytułu wielkoszlemowego. Na liście przygotowanej przez dziennikarza Petera Bodo znalazła się m.in. Agnieszka Radwańska.

Krakowianka wystąpiła w finale Wimbledonu, a w Australian Open dwukrotnie dochodziła do półfinału. Wygrała dwadzieścia turniejów WTA, w tym Mistrzostwa WTA i dotarła do drugiego miejsca  w światowym rankingu. Według autorów zestawienia Polka często była niedoceniana ze względu na brak potężnych uderzeń, ale była jedną z najefektowniej grających tenisistek. – Ona była niezwykle utalentowana i miała świetny tenisowy zmysł – powiedziała Annabel Croft, była numer 1 w Wielkiej Brytanii, obecnie komentatorka telewizyjna. – Świetnie potrafiła zmuszać przeciwniczki do biegania. Uwielbiałam patrzeć na jej tenis, który przypominał zabawę w „kotka i myszkę”.

Wśród mocnych stron Radwańskiej Bodo wymienił jej firmowe zagranie w przysiadzie, czucie oraz antycypacje. Nasza zawodniczka była uważana za mistrzynię strategii oraz obrony, ale według ekspertów brakowało jej siły ognia w pojedynkach z mocno grającymi rywalkami. Słabym punktem był również serwis, szczególnie drugi. – Ona nigdy nie miała siły, żeby przeciwstawić się fizycznie mocniejszym tenisistkom, ale była geniuszem na korcie – stwierdziła Katrina Adams, była szefowa USTA.

Obok Agnieszki Radwańskiej na liście opublikowanej przez ESPN znalazły się również Rosie Casal, Jelena Demetiewa, Mary Joe Fernandez, Zina Garrison, Dinara Safina, Helena Sukova oraz Jelena Janković.