Radwańska: zrobię wszystko, żeby zostać numerem 1

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Agnieszkę i Urszulę Radwańskie czekają dziś konfrontacje trzeciej rundy turnieju w Cincinnati z reprezentantkami gospodarzy. Znacznie trudniejsze zadanie będzie miała młodsza sióstr, która zmierzy się z Sereną Williams. Rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Sloane Stephens. Oba mecze pokaże stacja Eurosport.

Agnieszka Radwańska pokonała w drugiej rundzie Sofię Arvidsson 6:4, 6:3 (więcej na temat tego spotkania można przeczytać tutaj). Trzecia rakieta świata pojawiła się po spotkaniu na konferencji prasowej.

Było naprawdę gorąco, ale przygotowałam się na to – oceniła warunki panujące w Cincinnati „Isia”. – Pamiętam, że rok temu było w Cincinnati bardzo, bardzo gorąco i duszno.

Pierwszy mecz jest zawsze trudny. Każdego tygodnia gramy na innej nawierzchni, innymi piłkami i w innych warunkach. Jestem po prostu zadowolona ze zwycięstwa, ze względu na wysoką temperaturę szczególnie ważne, że w dwóch setach. Liczę, że jutro zagram lepiej.

Agnieszka Radwańska zmierzy się w trzeciej rundzie z posiadaczką „dzikiej karty” Sloane Stephens.19-letnia Amerykanka wygrała w środę z Camilą Giorgi 6:2, 6:1. Rozstawiona z „jedynką” Radwańska walczy o pozycję liderki rankingu. By tak się stało musi wygrać jednak nie tylko turniej w Cincinnati, ale również w przyszłym tygodniu w New Haven.

Wiem, że jestem blisko, ale jednocześnie jeszcze trochę mnie dzieli od numeru 1 – przyznała Polka. – Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby zostać numerem 1, przynajmniej na tydzień!

Coraz lepiej w rozgrywkach radzi sobie również młodsza z duetu Radwańskich – Urszula, którą czeka dziś rywalizacja z faworytką gospodarzy – Sereną Williams.

Bardzo się cieszę, że gra ona bardzo dobrze i odnotowuje udane rezultaty – odniosła się do osiągnięć Urszuli jej starsza siostra. – Wydaję mi się, że jest ona teraz na korcie, więc będę na nią czekać, być może w szatni, ponieważ tu jest bardzo gorąco!

To wspaniałe mieć siostrę w rozgrywkach, szczególnie odkąd jesteśmy tak blisko. Mam nadzieję, że również ona będzie może nie numerem 1, ale numerem 2, ponieważ numerem 1 chcę być ja – mówiła z uśmiechem na twarzy Agnieszka Radwańska.

Spotkanie Agnieszki Radwańskiej ze Sloane Stephens zostało zaplanowane na godzinę 11 (17 w Polsce), na korcie „Grandstand”. Mecz Urszuli Radwańskiej i Sereny Williams będzie drugim wydarzeniem dnia na korcie centralnym (w pierwszym pojedynku zmierzą się Mardy Fish i Radek Stepanek) i rozpocznie się nie przed godziną 13 (19 w Polsce).

Oba spotkania polskich tenisistek znajdują się w dzisiejsze ramówce kanału Eurosport.