Rafael Nadal, Naomi Osaka i Serena Williams w wyjątkowej reklamie Nike

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Rafael Nadal i Naomi Osaka i Serena Williams wystąpili w spocie firmy Nike nawiązującym do panującej obecnie na świecie pandemii koronawirusa. Oprócz tenisistów na ekranie możemy zobaczyć gwiazdy piłki nożnej, koszykówki i golfa.

Wystąpienie COVID-19 wprowadziło zamęt w wielu dziedzinach życia, także sportowej, na całym świecie. Reklama wyprodukowana przez jedną z największych firm sportowych świata ma za zadanie pokazać, że z nawet największej porażki sportowej da się podnieść.

– Kiedy nie mamy szans, znajdujemy resztki sił, by walczyć dalej. Wróciliśmy z niemożliwego, z całkowitego rozbicia. Znaleźliśmy sposób, kiedy wydawało się to beznadziejne. Wróciliśmy, kiedy powinniśmy dawno zostać zapomnianymi – mówi występujący w reklamie Le Brone James, zawodnik Los Angeles Lakers.

Spot, w którym poza Williams, Osaką i Nadalem możemy zobaczyć Le Brona Jamesa, Tigera Woodsa i Cristiano Ronaldo, wpisuje się w rozpoczętą w marcu kampanię Nike You Can’t Stop Sport. Jego zadaniem jest motywowanie do walki z pandemią koronawirusa, której wystąpienie bardzo odczuwają również sportowcy na całym świecie.