Rafael Nadal opuści Wimbledon i igrzyska olimpijskie

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal zrezygnował z występu na Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich. Hiszpan poinformował kibiców o podjętej decyzji za pośrednictwem konta na Twitterze.

– Postanowiłem nie brać udziału w tegorocznym Wimbledonie i igrzyskach olimpijskich. To nigdy nie jest łatwa decyzja, lecz po wysłuchaniu mojego ciała i dyskusji z moim zespołem, wiem, że to prawidłowy krok – napisał Hiszpan. – Celem jest przedłużenie kariery i kontynuowanie robienia tego, co sprawia, że jestem szczęśliwy, czyli konkurowania na najwyższym poziomie i walki o zawodowe i osobiste cele – dodał.

Triumfator dwudziestu imprez wielkoszlemowych nie zdobył kolejnego tytułu w Paryżu, lecz sięgnął po puchar w Rzymie i Barcelonie. – Fakt, że między Rolandem Garrosem a Wimbledonem były tylko dwa tygodnie przerwy, nie ułatwiły mi dojścia do siebie po wymagającym sezonie na mączce. To były dwa miesiące wielkiego wysiłku i decyzja, którą podjąłem, spowodowana jest patrzeniem długoterminowym – skomentował.

Nadal to dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich. – Prewencja w sporcie jest bardzo ważnym czynnikiem na tym etapie mojej kariery. Chcę wysłać specjalną wiadomość do moich fanów z całego świata, a w szczególności tych z Wielkiej Brytanii i Japonii. Igrzyska olimpijskie zawsze wiele znaczyły i były priorytetem dla sportowca. Miały klimat, który każdy sportowiec chce czuć. Osobiście trzykrotnie miałem okazję w nich uczestniczyć i mieć zaszczyt być chorążym mojego kraju – zakończył tenisista z Majorki.